E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

zgjedhje

Më 29 nëntor do të mbahen zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut, të cilat janë caktuar...

Mediu: 25 prilli, duhet të jetë fitorja e së djathtës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka mbledhur Këshillin Politik të partisë, ku morën pjesë intelektualë, profesionistë e pedagogë. Sipas tij, ky Këshill duhet të...

Bardhi publikon përgjimet: Rama më i frikësuari nga zgjedhjet brenda PS-së

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ironizoi procesit e përgjedhjes së deputetëve në...

‘Meta të ka ftuar në debat pse fshihesh pas Twitter-it’/ Blushi i kthehet Ramës

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi i kërkon kryeminstrit Edi Rama që të respektojë marrëveshjen e 5 qershorit, dhe të dënojë në emër të OSBE,...

Rama-Metës: Krim zgjedhor është përfshirja e presidentit në zgjedhje

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pasi përshëndeti dorëheqjen e presidentit të Kirgistanit pas manipulimit të zgjedhjeve, tha se autorë e krimeve zgjedhore duhet të...

Përzgjedhja e kandidatëve, Basha: PD model të ri. Rama nuk bën zgjedhje në parti se ka frikë të lëshojë Dakon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se përzgjedhja e kandidatëve nga anëtarësia është një model i vendimarrjes së re. Teksa kryeministri Rama e ka...

Zgjedhjet në PD, ja cilat janë kandidatët që u konfirmuan në Tiranë

Partia Demokratike përfundoi procesin e votimit të kandidatë për deputetë. Tirana, ishte qarku i fundit që votoi në këtë proces. Nga 23,507 anëtarë me të drejtë...

Rrotacioni: Nga pjesëmarrja ose nga përçarja

Nga: Eduard Zaloshnja Dy rrotacionet e vetme normale të pushtetit në historinë e shtetit shqiptar (pa zgjedhje të jashtëzakonshme apo pa luftë) kanë ardhur ose...

Protestat e dhunshme anulojnë rezultatin e zgjedhjeve në Kirgistan

Autoritetet zgjedhore në Kirgistan kanë anuluar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare pas protestave të dhunshme. Demonstruesit hynë në parlament brenda natës dhe u përplasën me policinë,...

Rama i kthehet Metës: Gjuha jote i shkon viktimave të OFL, këtë se ka bërë as Saliu

Kryeministri Edi Rama i’u përgjigj deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha sot ai që ngre dorën për të prekur 5 qershorin, ngre...

Të fundit

“Priten pasgoditje në 48 orët e ardhshme”, sizmiologu grek paralajmëron banorët

Pas tërmetit të fortë 6.6 ballë në Turqi, priten edhe paslëkundje të tjera. Kjo është paralajmëruar nga sizmiologu i njohur grek, Vassilis Papazachos. Ai...

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...

“Në Izmir ka shumë shqiptarë”/Ambasadori Robo flet për tërmetin shkatërrues

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo, teksa foli për tërmetin shkatërrimtar në Turqi, tha se ende nuk dihet sa persona ka të lënduar....

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...