E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Xhelal Mziu

E quajti shpellar/ Mziu i përgjigjet Ramës: Do të të mund me konckout në Dibër

Kandidati i Partisë Demokratike në Dibër, Xhelal Mziu i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili dje, në reagimin pas ndjesës publike të Mziut,...

Rama ironizon Xhelal Mziun: Falja e tij nuk i duhet as dreqit

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar drejtuesin politik të PD-së, Xhelal Mziu lidhur me deklaratën e këtij të fundit, se kushdo që do tentojë të...

Minxhozi: Zoti Doshi, kërko ndjesë se ndoshta ta falin edhe ty, si Xhelalit!

Nga Skënder Minxhozi Meqë ambasadaorja amerikane Yuri Kim ka vendosur që të përshëndesë kërkesën e faljes nga Xhelal Mziu, pasi ky i fundit tha se...

Rama: Kush vjen në pushtet duke vrarë edhe pushtetin e ushtron duke vrarë

Kryeministri Rama në Facebook: Ndjesa e këtij trogloditi nuk vlen asnjë qindarkë! Ky është një subjekt i vetëdeklaruar i drejtësisë penale, ndërsa kjo soj politike...

E fundit / Xhelal Mziu procedohet penalisht për deklaratën

Pas deklarates së djeshme në Dibër, ku u shpreh se “çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit”, është proceduar...

Yuri Kim reagon pas ndjesës së Mziut: Më vjen mirë për ndjesën e qartë

Yuri Kim: Më vjen mirë për ndjesën e qartë që pashë nga Dibra. Dhuna e shkaktuar Elbasanit këtë javë nuk mund të justifikohet, nuk...

Video / Ndjesa e Xhelal Mziut për deklaratën: Jam penduar thellë!

Xhelal Mziu: "Me sinqeritetin më të madh, shpreh keqardhjen time dhe pendesën time për komentin tim të panevojshem dje, për shkak të emocioneve të...

Video/ Xhelal Mziu: Çdo person i dyshimtë do ta pësojë njësoj si ai i Elbasanit

Gjatë një takimi elektoral në zonën që mbulon, kandidati Xhelal Mziu u ka bërë thirrje qytetarëve që të njoftojnë çdo rast të tentativës së...

Suli kallëzoi Mziun, Patozi: Qesharake, zihen kush e bën më mirë kasaphanën

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar lidhur me kallëzimin e bërë sot në SPAK nga kyebashkiaku i Kamzës Rakip Suli, për...

Badigardët e Mziut dhunuan anëtarët e PD-së? Zbardhet e vërteta

Pak më herët në media u raportua se njerëzit e Xhelal Mziut, nuk kanë lejuar të votojnë kundërshtarët. U tha se dy prej anëtarëve të...

Të fundit

Euro 2020/ Hungari-Portugali, 18:00, Ronaldo nis sot mbrojtjen e kurorës

Sot luhen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë në Euro 2020, ato të grupit F. Ndeshja e parë do të jetë ajo...

Kosovë/ “Kërcënimet nisën në janar”, ish-kryetarja e KQZ-së zbardh prapaskenat

Një ditë pas shkarkimit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se do t’i...

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...