E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

‘O të… r*pt’/Demokratët shajnë Xhelal Mziun

Një orë para protestës së thirrur nga Berisha, militantët dhe përkrahës të ish-kryeministrit janë mbledhur para oborrit të PD-së. Pak çaste më parë është futur në godinën e PD-së, Xhelal Mziu. Ndaj tij përkrahësit e Berishës kanë lëshuar fyerje, por edhe ai ia ka kthyer me të njëjtën monedhë.

Militantët: o Xhelal, t… ropt!

Xhelal Mziu: Ku ti keni…

Miliantët: O legen m…! O legen…

Policia e Shtetit ka forcuar masat për protestën që do të zhvillohet në selinë e PD-së. Në oborrin e Akademisë së Shkencave, pas sallës së Parlamentit, ka forca të shtuara të policisë.

Aty janë pozicionuar furgona dhe autobote me ujë, për të pasur situatën nën kontroll në varësi të asaj që mund të ndodhë. Po kështu, edhe derës kryesore së Kryeministrisë dhe fasadës së ndriçuar të saj i janë vënë një veshje metalike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...