E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa shkollë”. Ish kryetari i Bashkisë Kamëz, i është kundërpërgjigjur për herë të parë këtyre zërave, duke thënë se universitetin e ka mbaruar me 10-ta, po ashtu ka dhe doktoraturë. Ai ka reaguar së fundmi në emisionin “Glamour Zone” në RTV Ora për keqkuptime sa i takojnë atij si politikan dhe individ.

Çfarë kanë keqkuptuar më tepër njerëzit tek ty?

“Ajo që më ka zhgënjyer tek njerëzit, është se më konsiderojnë si njeri pa shkollë, një njeri jo produktiv. Me këtë rast dua të jap disa fakte. Nuk dua të merrem vetëm me arsimin e lartë që e kam mbaruar me të gjitha 10-a, apo doktoraturën, apo që jam në prag të mbrojtjes së titullit ‘Asistent Profesor”.

Pjesën e plagjiaturës, sqaroje, se ajo është përhapur si teori

“Di të them që kam bërë një studim rasti, për investimet në Bashkinë e Kamzës dhe është studimi më i mirë që është bërë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...