E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

vetem

“Vdiq vetëm dhe i varfër” Nikola Tesla gjeniu i 700 shpikjeve që ndryshoi botën

Imagjinoni një botë pa kabllo, ku kompjuterët, televizorët dhe pajisjet elektro-shtëpiake mund të funksionojnë pa fijet përcjellëse të energjisë, ravijëzoni një botë së cilës...

Nënë Tereza, 40 letrat sekrete ku shprehej se ndjehej vetëm dhe e braktisur nga Zoti

Më 5 shtatori 2016, Vatikani e shpalli Nënë Terezën shenjtore. Humanistja e madhe shqiptare ndërroi jetë më 5 shtator 1997, në moshën 87-vjeçare. Ajo...

“Rama dhe kur është vetëm, kërkon t’i vjedhë”, Mediu: KQZ mori vendim kriminal

Pas vendimit të KQZ, që vendosi të refuzojë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve më 30 qershor ka reaguar edhe kreun...

“Të bëhet mbret Edi Rama ose…”, Mark Marku: Ka vetëm dy alternativa

Në studion e emisionit Opinion, teksa u diskutua mbi protestën e 7 të opozitës, nuk munguan paralajmërimet nga analistet, te cilët thane se e...

Pritet vetëm zyrtarizmi, Conte merr vendimin për Mauro Icardin

E ardhmja e Interit sapo ka filluar. Antonio Conte ka firmosur kontratën që e lidh me klubin zikaltër për 3 vitet e ardhshme, me...

Rusia e “varfër”, gjysma e popullsisë mund të blejnë vetëm ushqim dhe rroba

Gati gjysma e familjeve në Rusi kanë thënë se kanë të para vetëm për ushqim dhe rroba, mirëpo nuk mund të përballojnë blerjen e...

Befason Kejvina Kthella, vetëm 25-vjeç nënë për herë të parë

Kejvina Kthella tashmë është një ndër modelet më të njohura dhe më të komentuara në mediat rozë. Kejvina është shumë aktive në rrjete sociale ku...

Xhaka bën urimin emocionues vetëm në gjuhën shqipe: I dashur bab…

Granit Xhaka është një nga futbollistët shqiptarë më të njohur në arenën europiane të futbollit. Aktualisht mesfushori është pjesë e Arsenal dhe ka fituar...

“Urrejtja sjell vetëm urrejtje”, flet ambasadori austriak: Ka ardhur koha për…

Ambasadori austriak Johan Sattler ka komentuar situatën politike në Shqipëri, ku u ka bërë thirrje partive politike që të ulen për dialog. Duke folur nga...

“Budallain e njihte vetëm shtëpia e vet”, Rama i përgjigjet Haradinajt për takimin trepalësh

Kryeministri Rama ka reaguar edhe njëherë në lidhje me çështjen e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministrit të Kosovë, Ramush Haradinaj deklaroi...

Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...