E martë, 30 Nëntor, 2021
7.5 C
Tirana

“Rama dhe kur është vetëm, kërkon t’i vjedhë”, Mediu: KQZ mori vendim kriminal

Pas vendimit të KQZ, që vendosi të refuzojë dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve më 30 qershor ka reaguar edhe kreun i Partiosë Republikane, Fatmir Mediu. Aleati i Bashës është shprehur se ky vendim është kriminal.

Mediu më tej ka theksuar se “Rama edhe kur është vetëm në zgjedhje, kërkon që t’i vjedhë ato”.

Postimi i Plote:

KQZ nuk ka asnjë të drejtë të interpretojë dekretin e Presidentit, por t’a zbatojë atë.

Kjo fakton kapjen e KQZ-së politikisht. Vendimet e saj politike, në kundërshtim me Kodin dhe ligjin, dhe tani në kundërshtim me Kushtetutën,  tregon që ky organ është thjesht seksion politik i Edi Ramës.

Presidenti i Republikës duhet patjetër që këtë akt kriminal të KQZ-së, t’a përcjellë pranë organeve të Prokurorisë, pavarësisht çfarë Prokurorie kemi.

Rama edhe kur është vetëm në zgjedhje, kërkon që t’i vjedhë ato.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama njofton hapjen e rrugës së Arbrit (VIDEO)

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...