E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Ultimatum

Rama ultimatum opozitës: Kush nuk vjen në tryezë mbetet jashtë vendimmarrjes

Kryeministri Edi Rama në rrjetin social Twitter ka publikuar disa postime, përmes së cilave i vendos një ultimatum opozitës. “LBPD&CO duhet të ulen menjëherë me...

Çështja e Kosovës/ Vuçiç: Serbia para ultimatumit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq pohon se këtë vit Serbia do të përballet me një ultimatum për çështjen e Kosovës. „E sigurt është se...

Mustafa i vendos ultimatum Albin Kurtit

Kreu i LDK-së Isa Mustafa 14 ditë para përfundimit të afatit kushtetues për krijimin e qeverisë së re, i ka vendosur ultimatum kreut të...

Balla vendos ultimatum: Duhet ta përmbyllim Kodin Zgjedhor deri në…

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ditën e sotme ka deklaruar publikisht se deri në fund të vitit duhet të përmbyllet Kodi Zgjedhor. “I...

Kufijtë/ Angela Merkel “ultimatum” Serbisë: Do ndëshkoheni rëndë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum Serbisë që të pranojë qëndrimin gjerman, për çështjen e zgjidhjes së problemit me Kosovën, pasi në...

KZAZ-të e kyçura/ KQZ ultimatum Voltana Ademit: Bashkëpuno, përndryshe…

Pas mbylljes së shkollave të cilat janë vendosur si qendra KZAZ-je në Shkodër,  KQZ i bën thirrje kryetares së Bashkisë, Voltana Ademit, që të...

Voltana Ademi ultimatum KZAZ-ve: Pa lejen e bashkisë, objektet janë të paprekshme

Bashkia e Shkodrës paralajmëron KZAZ-të që të mos tentojnë të futen në ambientet që kanë përcaktuar, përndryshe do të përballen me ligjin. Kryebashkiakja Voltana Ademi...

SHBA i dha ultimatum, Turqia nuk i bindet

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha të enjten se vendi i tij nuk do të tërhiqet nga vendimi për blerjen e sistemeve të...

SHBA ultimatum Turqisë, e vendos përballë dy zgjedhjeve

Washingtoni zyrtar i ka dërguar një ultimatum Turqisë, duke e vendosur përballë dy zgjedhjeve, të vazhdojë me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes raketore...

Lleshaj “ultimatum” policisë në Elbasan: Krimi do marrë goditje fatale

Ka zgjatur 90 minuta takimi i Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu me Prefektin e...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...