E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

TVSH

Tatimet njoftojnë bizneset/ Nga 1 janari faturat me shtetin do jenë vetëm online

Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimore, në bazë...

Rama: Heqim tatim-fitimin dhe TVSH-në për biznesin e vogël

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë për të gjitha bizneset e vogla. Në një konferencë për mediat, Rama tha se përveç...

Paketat e cigareve nga 1 janari kushtojnë 10 lekë më shumë

Çmimet e paketave të cigareve u rriten me 10 lekë në fillim të janarit. Burimet nga tregu i furnizimit me shumicë pohuan se shkak...

Krijuan skema mashtrimi me TVSH, blutë e Tiranës arrestojnë 4 persona

Nga ana e bluve të Tiranës është zbuluar një tjetër skemë mashtrimi me TVSH. 4 persona kanë rënë në pranga, ndërsa 4 të tjerë...

Koncesionari i Check-up ka marrë 6.5 milionë euro nga shteti për shërbime që nuk i ka kryer

Në kontratat koncesionare, të cilat janë shtuar dukshëm vitet e fundit, po rezulton që kompanitë private janë të mbrojtura dhe të gjithë rrezikun po...

Tatimet udhëzojnë bizneset e përpunimit dhe tregtimit të arit mbi TVSH

Përmes një udhëzuesit tëri, DPT ka bërë me dije për të gjithë bizneset e përpunimit dhe tregtimit të arit, vlerën e tatueshme të tij. Furnizimi...

Mashtrimi me TVSH/ Gjykata merr vendimin për 15 biznesmenët e arrestuar

Gjykata ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë për 15 biznesmenët e arrestuar, të akuzuar si të përfshirë në skemën e mashtrimit me...

Abuzimi me TVSH/ Prokuroria ndryshon qëndrim për 7 nga 15 biznesmenët e arrestuar

Prokuroria ka ndryshuar së fundmi qëndrimin për 7 nga 15 biznesmenët e arrestuar për mashtrim me skemë në TVSH. Nga masa e kërkuar fillimisht...

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 15 administratorë kompanish

Policia e Shtetit bëri me dije se ka arrestuar 15 administratorë kompanish, me objekt të ndryshëm aktiviteti, pasi dyshohen se kanë operuar nën një...

4 mln euro mashtrim/ Zbulohen biznesmenët që përfituan me skemën e TVSH-së

Detaje të reja janë hedhur në dritë lidhur me megaoperacionin që është zhvilluar mbrëmjen që lamë pas. Aksioni në fjalë është zhvilluar nga oficerët...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...