E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

turke

Ja pse BE po e humbet Ballkanin nga tentativat ruse, kineze dhe turke

Me “lodhjen nga zgjerimi“, BE po humbet mjaft nga influenca e saj në rajonin e Ballkanit. Aktorë të tjerë duan t‘i joshin këto vende,...

Tensione gjate ceremonisë mortore, rrihet lideri i opozitës turke (Video)

Lideri i partisë opozitare në Turqi, Partia Republikane Popullore (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu, është sulmuar nga një grup i cili protestonte kundër tij gjatë ceremonisë...

“Kemi territore në Egje”, grekët sulmojnë me “Molotov” konsullatën turke pas deklaratave të Erdogan

Në një hark kohor të shkurtër, dy ngjarje, njëra pas tjetrës, duket kanë tronditur sërish marrëdhëniet turko-greke. Gjatë ditës së djeshme Presidenti turk Rexhep Taip...

Ndizen tensionet/ Anijet luftarake turke zbarkojnë në Egje, reagon Greqia

Deklaratat politike të qeverisë greke dhe kundërpërgjigja turke janë përkthyer me lëvizje intensive të anijeve luftarake në Egje. Ata janë në pritje të urdhrave...

Aktorja i mbijetoi aksidentit të frikshëm: Mendova se fluturuam poshtë urës

Këngëtarja dhe aktorja e famshme turke, Neşe Yılmaz, e njohur gjerësisht me emrin e saj të artit “Zara” i ka mbijetuar një aksidenti të...

Dhëndri i Erdoganit ‘shkatërron’ lirën turke

Vlera e monedhës turke ra rreth 4% në 4.7488 lira në krahasim me dollarin, pasi presidenti Recep Tayyip Erdogan emëroi dhëndrin e tij për...

Zgjedhjet e para presidenciale turke në gjendje të jashtëzakonshme

Të dielën, më 24 qershor, në të njëjtën kohë mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme presidenciale dhe parlamentare në Turqi, pasi që më 16 korrik të...

Habiten fansat, aktorja e famshme turke uron në shqip Ramazanin

Serialet turke kanë thyer rekorde shikueshmërie në vendin tonë dhe aktorët që marrin pjesë në role janë kthyer në të preferuarit e publikut shqiptar....

Turqia dhe Greqia “luftë” në det. Anija turke përplas atë greke, nxehen gjakrat

Turqia dhe Greqia janë përplasur sërish midis tyre. Deti Egje mbetet arena e përplasjes midis dy vendeve. Anija tregtare turke “Karmate” është përplasur me anijen...

Eksperti amerikan: Rama të mos kërcejë nëpër dasmat turke, kurse Erdogan…

Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se rreziku që paraqet ndikimi i Rusisë dhe Turqisë në Ballkan është real. udhëheqësit e vendeve...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT