E martë, 27 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Transporti publik

Rinis prodhimi dhe shpërndarja e aboneve për urbanët

Pandemia e COVID-19 ‘goditi’ fort transportin, ndërsa humbjet ishin kolosale. Por pas shumë muajsh ku lëvizja e autobusëve ishte e ndalur, dhe pas rikthimit...

‘Bileta ka shkuar 70 euro’/Emigranti denoncon abuzimin e kompanive të transportit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit digjital, i cili ankohet për çmimin e biletës së autobusit në linjës Tiranë-Athinë. Sipas tij, autobusët funksionojnë...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Hapja e transportit publik, “rekomandimi urgjent” i ekspertit të ISHP-së

Ditën e sotme transporti publik në Tiranë ka rifilluar punën ndërkohë së fundmi eksperti i Institutit të Shëndetit Publik, Erion Dasho ka bërë një...

“Me krahë të lehta!”, Veliaj reagon për transportin publik (FOTO)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me nisjen e punës të transportit urban. Pas ultimatumit të Veliajt e më tej arritjes së marrëveshjes,...

Nesër rinis transporti publik, çfarë duhet të dini

Pas 4 muajsh, ditën e nesërme pritet që të nisë transporti publik në kryeqytet. Dje, Bashkia e Tiranës njoftoi se kishte rënë dakord me shoqatat...

Veliaj kërcënon me heqje license, Shoqatat e Transportit marrin vendimin e fundit

Një ditë më parë, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj kërcënoi kompanitë e transportit publik me heqje license, nëse ata nuk do të rifillojnë punën,...

Kur do të hapet transporti publik në Tiranë? Ja çfarë thotë kreu i Shoqatës së Transportit Urban

Duket se kostot financiare për mirëmbajtjen e automjeteve, rrogat e punonjësve dhe puna në mënyrë të reduktuar, e bën të pamundur rinisjen e transportit...

Përçahen Shoqatat e Transportit/ Ja rrethet që rinisin punën nesër dhe ato që refuzojnë

Deklarata e Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, për rihapjen e transportit publik, ka sjellë përçarje mes Shoqatave të Transportit. Aktualisht janë ndarë në dy...

Transporti publik, 13 rregullat e rrepta të protokollit të sigurisë

Pak më herët, Minsitrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dha aprovimin për rifilimin e transportit publik. Nga ana tjetër, Shoqata e Transportit nuk ka pranuar,...

Të fundit

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...

Barcelona e konfirmon: Bartomeu nuk është më president i klubit

Josep Maria Bartomeu nuk është më president i Barcelonës. Klubi katalanas konfirmoi lajmet se 57-vjeçari nuk do të drejtojë më katalanasit. Numri një i klubit...

PD-Veliajt: Do mbahesh mend për kullat, betonin dhe mafien e plehrave

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar pas komentit të kryebashkiakut të Tiranës Veliaj se “ca njerëz do mbahen mend për punë konkrete,...

Eksperti: Dëmet e shkaktuar në uzinën e Ballshit shkojnë në 780 milionë euro

Prej dy vitesh, uzina e përpunimit të naftës në Ballsh nuk është në gjendje pune. Nga viti 2018, e deri më tani punonjësit e kësaj...