E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Transporti publik

Rihapja e transportit publik në pikëpyetje, kreu i shoqatës: E kemi të pamundur

Nga nesër do të hapet transporti publik dhe ndërqytetës në Shkodër, Fier, Korçë dhe Vlorë. Aktualisht këto qytete janë lajmëruar se do të fillojnë...

Nesër në Shkodër hapet transporti publik dhe ai ndër-qytetas

Pas njoftimit të përcjellë nga ministrja Manastirliu, është marrë vendimi që nesër në Shkodër të hapet transporti publik dhe ai ndër-qytetas. Transporti publik do...

Merret vendimi/ Rihapet transporti publik

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, lajmëroi heqjen e kufizimit për transportin publik. Kjo do të realizohet vetëm në sajë të protokolleve strikte, ku vendosja...

“Nuk nisim punë as të hënën”/ Shoqatat e Transportit Publik thirrje qeverisë

Shoqatat e Transportit Publik kanë dalë sërish në protestë sot, duke kërkuar ndryshimin e protokolleve të sigurisë, ose përndryshe paralajmërojnë se nuk do të...

Protesta për transportin publik, reagon Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar lidhur me protestave për transportin publik. Përmes një deklarate për mediat, MIE njofton se në kushtet e situatës...

Hapja e transportit publik u shty me një javë, shoqata nesër në protestë

Shoqata e Transportit Ndërqytetës dhe Rrethqytetas i Udhëtarëve ka paralajmëruar një protestë ditën e nesërme. Përmes një njoftimi të shpërndarë në Facebook, shoqata bën me...

VENDIM i fundit/ Shtyhet me një javë hapja e transportit publik

Ndonëse më herët kryeministri Rama konfirmoi se nga data 15 qershor do të hapej transporti publik, për fat të keq ky vendim është shtyrë....

A do të rifillojë punën më 15 Qershor transporti publik apo jo

Transporti urban publik në të gjithë Shqipërinë nuk do të rinisë punën më 15 Qershor nëse nuk plotësohen katër kërkesat e operatorëve. Vendimi për mosnisjen...

Merret vendimi, ja kur rinis punën transporti publik

Së fundmi qeveria ka marrë vendimin për rihapjen e shërbimit të transportit publik. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë përmes një postimi në rrjetet sociale njofton...

Kur do rihapet transporti publik? Rregullat që duhen zbatuar

Kryeministri Edi Rama dje deklaroi se deri nga fundi i kësaj jave do vendoset data e saktë se kur dhe si do funksionojë transporti...

Të fundit

Gjiko nxjerr pamjet nga laboratori i drogës (FOTO)

Në një postim në rrjetin social Instagram, Gjiko ka surprizuar ndjekësit e tij teksa shfaqet në një laborator droge, ndërsa në sfond dëgjohet një...

“Ajo është një grua me arritje të pashembullt”/ E zgjedhura e Trump-it për Gjykatën e Lartë, kundër martesave gay

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka emëruar Amy Coney Barrett, një grua konservatore për të qenë anëtare e re e Gjykatës së Lartë. Trump...

Tiranë/ Makina përplas 10-vjeçaren te bulevardi “Gjergj Fishta”

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në kryeqytet. Një mjet ka përplasur një fëmijë 10 vjeç, në bulevardin “Gjergj Fishta”. Burime zyrtare njoftojnë se...

“Dielli do të ndriçojë për të gjithë shqiptarët!”, Meta del me mesazhin e fortë (VIDEO)

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta thotë se është momenti për të reflektuar mbi domosdoshmërinë për t'i dhënë frymëmarrje këtij...

7 muaj me patentë, 21-vjeçari kapet nga policia duke qarkulluar me shpejtësi të frikshme

Policia Rrugore nuk ndalet me kontrollin e rreptë ndaj të gjithë shoferëve abuziv. Gjatë 5 orëve kontroll me radar e dragera janë pezulluar 22...