E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

tradhti

Shokon dedektivja shqiptare: 70% e të martuarve tradhtojnë

Në Shqipëri, 70% e të martuarve tradhtojnë. Në këtë konkluzion ka ardhur dedektivja Shkënda Lili, ku nuk ka nguruar që të tregojë edhe rastet...

Bashkëshorti e braktisi, mbetet mes katër rrugëve me fëmijët

Pas ndarjes nga bashkëshorti për shkak të dhunës dhe presionit, i cili e braktisi gjatë shtatzënisë së dytë, jetoi për katër vjet me familjarët...

Kush ishte gruaja që u martua me Hitlerin, njeriun më të lig që ka parë bota

Më 30 prill 1945, i fshehur në një bunker nëntokësor dhe në pritje të sulmit nga ushtritë e Bashkimit Sovjetik, Adolf Hitleri vrau veten,...

Si e zbulova që burri ka një fëmijë tjetër me shoqen time të ngushtë

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur” në News24 të gazetares Evis Ahmeti, u trajtua historia e dhimbshme e një 30-vjeçarje nga Fushë-Kruja,...

Kërcënoi se do i jepte fund jetës në shtëpinë e vjehrrit, gjykata lë në burg 31-vjeçarin

Gjykata e Fierit ka lënë në burg Elton Metën, i cili kërcënoi se do të vetëvritej me kallashnikov në shtëpinë e vjehrrit. 31-vjeçari që...

A do ta falje tradhtinë? Armina Mevlani tregon si do vepronte me Shkëlzenin

Blogerja e njohur Armina Mevlani i ka dedikuar pak kohë ndjekësve të saj. Një prej tyre e ka pyetur nëse do ta falte tradhtinë....

Futbollisti i njohur kap bashkëshorten duke e tradhtuar, kalon në depresion

Futbollisti slloven i Atalantas, Josip Ilicic po përballet me depresionin, pas tradhtisë së bashkëshortes. Madje ai po mendon që edhe të tërhiqet nga futbolli....

Si ta përballoni më lehtë tradhtinë

Sigurisht që s’është e lehtë të shëroheni nga tradhëtia, e çfarëdollojtë qoftë ajo! Mirëpo duke ndjekur hapat e mëposhtëm, të sugjeruar nga ekspertët, shërimi mund...

Historia prekëse e 46-vjeçares: Burri më tradhtonte, e gjeta me dikë tjetër

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur” në ‘News24’ është trajtuar sot historia dramatike e një familje nga Lushnja. Një 46-vjeçare nga fshati...

Tradhti për Albinin, do të ishte po të mos ndryshonte

Nga Mero Baze Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka paralajmëruar pezullimin e taksës me Serbinë, me kusht që të rivendosen disa norma reciprociteti me Serbinë,...

Të fundit

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...

Samiti i fundit i BE-së për “makinën e kompromisit” Angela Merkel

Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me një kolonë muzikore me piano....