E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

testime

LISTA/ Franca vendos testime të detyrueshme për udhëtarët nga 16 vende

Kryeministri francez, Jean Castex, ka deklaruar se testimi do të jetë i detyrueshëm për udhëtarët që vijnë nga 16 vende të cilësuara si të...

Epidemiologu Alimehmeti: Ka ardhur koha për testime seriologjike në masë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti foli për situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, teksa theksoi se ka ardhur koha për testime seriologjike në masë. Sipas tij,...

Kosovë/ Presidenti i klubit të njohur siguron 11 mijë teste për futbollin

Kosova ka hedhur një tjetër hap përpara, lidhur me garantimin e rifillimit të aktiviteteve futbollistike. Presidenti i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, deklaroi se...

Koronavirusi/ Pse nuk rritet numri i testimeve? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte me emisionin “Real Story”, u pyet se përse nuk rritet numri i testimeve ndaj koronavirusit në Shqipëri. Kreu...

Ka përqindjen më të lartë të viktimave pas Italisë, San Marino teston të gjithë popullatën

San Marino po teston të gjithë popullatën e saj për COVID-19, pasi po shënon një nga përqindjet më të mëdha të vdekjeve në botë. Sipas...

Zbardhen faktet/Si dështuan 4 testime për sigurinë në Rinas

Redaktori i lajmeve në “RTV Ora”, i ftuar në emisionin “360 Gradë”, Trazhgim Sokolaj, ka zbuluar se në Rinas nga viti 2016-2018 janë bërë...

Të fundit

Kush e shkroi Biblën?

Përgjatë shekujve, miliarda njerëz e kanë lexuar Biblën. Studiuesit e kanë kaluar gjithë jetën e tyre duke e studiuar atë, ndërsa rabinët, pastorët dhe...

Topalli i shpall ‘luftë politikës së vjetër’: Vendi nuk ka alternativë

Partia ‘Lëvizja për Ndryshim’ e kryesuar nga ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli është forca më e re politike që do garojë në zgjedhjet parlamentare të 25...

Mcallister: Ndryshimet e njëanshme, jo produktive për çeljen e negociatave

Kryetari i Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian, David Mcallister është politikani i rradhës i faktorit ndërkombëtar, që reagon lidhur me ndryshime në Kodin...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...