E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Etiketa

tenderat

Shqipëri, debati për tenderat në kohë pandemie dhe udhëzimet e GRECO-s

Grupi i Shteteve të Këshillit të Evropës kundër Korrupsionit, i njohur ndryshe si GRECO ka publikuar një sërë udhëzimesh për vendet anëtare që synojnë...

Fitimet tuaja, i ndani me ne? Tritan Kalo shpërthen ndaj politikanëve

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, ka shpërthyer keq ndaj politikanëve shqiptarë në këtë kohë pandemie. Me një mesazh të drejtpërdrejtë, ai u kërkon politikanëve...

“Ekonomia vuan”/ PD: Rama bën kllounin për të fshehur varfërinë

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho ka komentuar përgjigjen e kryeministrit Rama, për akuzat e opozitës. Përmes një postimi në Facebook, Spaho e cilëson përgjigjen e...

Rama bën njoftimin e rëndësishëm nga Roma

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar se javën që vjen do të hapet tenderi për aeroportin e Vlorës. Gjatë fjalës së tij në Asamblenë e...

Në tendera me gishtin e Boschardit

Nga: Klodian Tomorri Thonë se ujku qimen e ndërron, por zakonin nuk e harron asnjëherë. Drejtorët e Rilindjes funksionojnë në mënyrë të ngjashme. Sapo shkarkohet...

Administrata “në ajër”. Pas pushimeve, gjysma e tenderëve për bileta avioni

Rikthimi në punë pas pushimeve, duket se do të përkthehet në më shumë fluturime jashtë vendit për punonjësit e administratës publike. Me nisjen e muajit...

Abuzimet me tenderat, Manjani merret në pyetje nga Prokuroria

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është marrë në pyetje lidhur me hetimet që Prokuroria po kryen për abuzimet me tenderat e Ministrisë së Drejtësisë. Mësohet...

Bashkëshorti i Spiropalit ia dha tenderat me vlerë 350 mijë dollarë vëllait të Elisës

Nga Boldnews.al Një trekëndësh biznesi ndërmjet Salarjon Totaj (bashkëshorti i Spiropalit), Enkli Spiropalit (vëllai i Spiropalit) dhe Marjus Memushajt (krushku i Spiropalit) ka shënuar ndoshta një...

Burri i Spiropalit i jep tenderat vëllait të … Elisës, ministrja bëhet për “ujë të ftohtë”

Sekretari i Përgjithshëm demokrat Bardhi ka vënë në vështirësi serioze Ministren e Ramës Elisa Spiropali duke ekspozuar një superskandal. Kështu, Bardhi deklaroi se burri i...

“Mos merr pozicionin e virgjëreshës”, Gjonaj i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Kryemadhit

Vijon përplasja Gjonaj-Kryemadhi, teksa kjo e fundit sulmoi sërish sot ministren e Drejtësisë, duke e sugjeruar “të mos marrë pozicionin e virgjëreshës”. Këtë deklaratë, Kryemadhi...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...