E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

të hënën

Përmbyllja e procesit për reformën zgjedhore, opozita propozon të hënën për takim

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore kanë propozuar të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi. Oerd Bylykbashi i PD-së dhe...

Albin Kurti: Të hënën të votohet në parlament për qeverinë e re

Kryesia e parlamentit të Kosovës mblidhet nesër për të vendosur lidhur me kërkesën e kandidatit për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, për thirrjen e...

Gara për Prokurorin e ri të Përgjithshëm, të hënën miratohet lista e kandidatëve

Ditën e hënë do të mblidhet Këshilli i Lartë i Prokurorisë, për të miratuar listën e kandidatëve për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Mbledhja do...

Të hënën shkarkohet Solari dhe Bale bën ‘gati valixhet’, të martën prezantohet…

Te Real Madrid çdo minutë sjell një lajm të ri. Në orën 15:00 “Jugones” në La Sexta njoftoi lajmin e bujshëm: Florentino Perez ka...

Mistere që s’i dinit, veçantia e Vitit të Ri kur nis të hënën

Viti 2018-të nisu me ditën e hënë, gjë që ndodh rrallë, prandaj mund të konsiderohet një vit i veçantë. Por, a e dini se ka...

Ligji për gjuhën shqipe/ Xhaferi: Shqyrtohet të hënën

Të hënën në seancë plenare di të nis të shqyrtohet ligji për gjuhët. Lajmin e ka bërë të ditur kryeparlamentari i Maqedonisë, Talat Xhaferi,...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje të dobëta në të gjitha qarqet

Sot pasdite (e hënë, dt. 06) dhe nesër (e martë, dt. 07) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet. Në zona të kufizuara të...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...