E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Të hënën shkarkohet Solari dhe Bale bën ‘gati valixhet’, të martën prezantohet…

Te Real Madrid çdo minutë sjell një lajm të ri. Në orën 15:00 “Jugones” në La Sexta njoftoi lajmin e bujshëm: Florentino Perez ka bindur Zidane të marrë menjëherë drejtimin e skuadrës pas largimit të tij në fillim të sezonit. Në orën 18:00 parashikohet një takim i Këshillit Drejtues gjatë të cilit do të zyrtarizohet shkarkimi i Santiago Solari dhe do të lajmërohet rikthimi i njeriut të aftë të fitonte tri Liga Kampionesh.

Kthesa e bujshme që erdhi papritur:

Dukej se pikërisht Zidane kishte vendosur t’i thoshte një “jo” përfundimtare propozimeve të Florentino Perez. Nuk kishte asgjë që ta bindte. Jo rastësisht në ditët e kaluara Zizou bëri një udhëtim në Milano, ku u pa të drekonte shpesh me drejtues juventinë në një restorant në Via Montenapoleone.

Që francezi të ishte pasuesi i Massimiliano Allehgri (gjithmonë nëse Max do të kishte vërtetë qëllim ta mbyllte me bardhezinjtë) ishte një çështje e kryer, madje më tej El Pais ka folur edhe për një marrëveshje mes Juve dhe Zidane deri në 2022. Ndërkohë në pak orë duket se ka ndodhur kthesa e bujshme. Florentino Perez ka luajtur të gjitha letrat në dispozicion për të bindur ish-trajnerin e tij të kthehet pas nëntë muajsh.

Një herë, edhe pse jo në mënyrë indirekte dhe jo të vullnetshme, Perez i ka dhënë besim një prej armiqve të tij historikë, Jorge Valdano, qëe pak orë përapara kthesës ka thënë: “Rikthimi i Zidane do të ishte një sinjal i një uniteti për botën madrilène, ndërsa ai i Mourinho do të ishte një motiv tjetër për përçarje”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...