E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

shkarkohet

Dyshohet se favorizoi persona nën hetim, shkarkohet prokurori Fatmiri Lushi

Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, Fatmir Lushi, është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Ai ishte shkarkuar edhe më parë nga ana e...

ZYRTARE/ Sarri nuk është më trajneri i Juventusit

Drejtuesit e ekipit të Juventusit kanë marrë vendimin për të shkarkuar trajnerin, Maurizio Sarri. Edhe pse përflitej që eliminimi Lionit në ‘Champions League’ do t’i...

Po hetonte dosjen e Dritan Dajtit, shkarkohet Artan Bajrami

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për shkarkimin e ish-kryeprokurorit, Artan Bajrami. “Në...

Shkarkohet nga detyra shefi i komisariatit të Vaut të Dejës

Beteja me kanabis sativën ka sjellë edhe largimin e parë nga radhët e Drejtorisë së Policisë Shkodër. Bëhet fjalë për Paulin Çupin, i cili për...

Shkarkohet prefekti/ Qeveria dërgon në Shkodër, zv.ministrin e Brendshëm

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj lajmëroi shkarkimin nga detyra të prefektit të Shkodrës, Çesk Millja për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Arben Dollapaj është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Edhe pse kaloi shkallën e parë të vettingut, Kolegji...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ja arsyeja

Anëtari i KLP-së, Besnik Cani është shkarkuar ditën e sotme nga detyra me vendim të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. KPA thekson se prokurori Cani...

Shkarkohet nga detyra doganieri i Tre Urave të Përmetit/ Arsyeja

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka shkarkuar nga detyra doganierin Arten Ibrahimi. Raportohet se ai u kap në Qafë Botë ku po tentonte të kalonte...

“Merr vendime nën efektin e lëndëve narkotike”/Ish-ministri: Alla të shkarkohet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar videon e publikuar pak orë më parë, ku pretendohet të shihet kryebashkiaku i Bulqizës duke konsumuar kokainë...

Rezultatet e dobëta në kampionat, shkarkohet trajneri i Fiorentinës

Drejtuesit e klubit të Fiorentinës kanë vendosur të shkarkojnë nga posti trajnerin Vincenzo Montella. Shkak për largimin e tij u bë humbja që skuadra pësoi...

Të fundit

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë, sa ishte magnituda

Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mbrëmjen e djeshme, në orën 23:00....

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...