E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

ZYRTARE/ Sarri nuk është më trajneri i Juventusit

Drejtuesit e ekipit të Juventusit kanë marrë vendimin për të shkarkuar trajnerin, Maurizio Sarri.

Edhe pse përflitej që eliminimi Lionit në ‘Champions League’ do t’i kushtonte vendin trajnerit të kampionëve të Italisë, tashmë vendimi i drejtuesve të Juves është i zyrtarizuar.

Ndërkohë, kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar janë Zinedine Zidane dhe Simone Inzaghi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...