E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Zyrtare/Rudina Hajdari nuk dorëzon mandatin

Pas shumë zërave kontradiktorë dhe kundërshtisë së shprehur nga i vëllai, Kiri Hajdari, i cili i doli në krahë kreut demokrat Basha në protestë, Rudina Hajdari ka konfirmuar zyrtarisht se nuk ka ndërmend që të djegë mandatin.

“Unë mendoj që Parlamenti i jep oksigjen demokracisë në vend, i jep oksigjen partive politike.

Intervistë me deputeten Rudina Hajdari

Në një intervistë ekskluzive për VOA, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, tha se do të vazhdojë të marrë pjesë në punimet e parlamentit, duke kundërshtuar vendimin e partisë së saj për të djegur mandatet parlamentare. Ndiqeni të plotë sonte në VOA, ora 18:00.

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Lundi 11 mars 2019

Është vendi ku ne përfaqësojmë sovranin. Prandaj duke marrë parasysh që kjo është një përgjegjshmëri shumë e lartë, mendoj që qëndrimi në Parlament do të ishte vendimi më i duhur”, deklaroi Rudina Hajdari.

Ndonëse qytetarët e kanë thumbuar për ditë me radhë përmes komenteve në postimet e saj, deputetja demokrate më në fund theu heshtjen për mbajtjen e mandatit, duke dalë kundër vendimit politik të Partisë Demokratike.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...