E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Bale

Të hënën shkarkohet Solari dhe Bale bën ‘gati valixhet’, të martën prezantohet…

Te Real Madrid çdo minutë sjell një lajm të ri. Në orën 15:00 “Jugones” në La Sexta njoftoi lajmin e bujshëm: Florentino Perez ka...

Bale drejt largimit, Real Madrid bën gati 70 milionë euro për talentin italian

Merkato e futbollit është akoma larg, por objektivat e skuadrave janë vendosu tashmë. Një emër që po lakmohet nga ekipet e mëdha është ai...

Bale rikthehet tek goli dhe merr në ‘dorë’ Real Madridin (Video)

Real Madrid ka arritur të marrë një fitore të vuajtur përballë Huesca-s. Vendosi goli i Gareth Bale, i cili shënon pas 100 ditësh dhe...

“Tronditet” Real Madridi: Bale si Ronaldo? Asgjë nuk është e pamundur

Pas kalimit të Cristiano Ronaldos në kampionatin italian, Serie A, interesi i futbollistëve të mëdhenj për të luajtur atje është rritur. “Bombën” e radhës...

(Video) Katastrofë mbrojtja e Romës, shënon Bale/Juventusi në avantazh ndaj Valencias

Në ndeshjen kyçe për vendin e parë të Grupit G, Real Madrid shënon i pari në Olimpiko. Përballë Romës vendos momentalisht Gareth Bale. Uellsiani...

“Një komb, dy shtete”, Ismajli flet për kuqezinjtë: Jam i lumtur, e futëm në ‘xhep’ Bale

“Një komb, dy shtete dhe fare pak ndryshim. Me Shqipërinë luajnë shumë lojtarë nga Kosova dhe e kundërta. Megjithatë, kur u largova nga Kosova...

Xhaka ‘trullos’ Bale, mediat spanjolle i bëjnë jehonë videos

Prania e Gareth Bale i ka dhënë më shumë vëmendje mediatike ndërkombëtare miqësores së të martës mbrëma, luajtur në “Elbasan Arena”, mes Shqipërisë dhe...

Kombëtarja bën autokritikë në miqësoren ndaj Uellsit, kuqezinjtë ‘eliminojnë’ Bale

Shqipëria është rikthyer tek fitorja, tre humbje dhe një barazim ishte bilanci i tre ndeshjeve të fundit. Një rezultat që ul tensionin e krijuar...

Formacionet/Panucci luan me skemën e ‘ëndrrave’, Bale…

Shqipëria do të përballet me Uellsit, në një takimi miqësor që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Ky është momenti që djemtë e Panuçit...

Bale udhëton 4000 km për tu përballur me kuqezinjtë, ‘tërbohet’ Reali

Uellsi do të përballet të martën në mbrëmje me Shqipërinë në “Elbasan Arena”, ku i pranishëm për miqtë do të jetë edhe Gareth Bale....

Të fundit

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...

Ndryshimi i klimës/Pse Australia refuzon të heqë qymyrin

Në një garë botërore për të reduktuar ndotjen, Australia është një vend i jashtëzakonshëm. Eshtë një nga vendet më të ndotura për numër të...