E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

të akuzuar

Dështon seanca për Arbër Çekajn dhe të akuzuarit e tjerë/ Arsyeja

Seanca e radhës për Arbër Çekajn dhe dy të bashkëpandehurit ka dështuar. Shkak i ndërprerjes së seancës ka qenë mungesa e avokatëve të Çekajt dhe...

“Arrest me burg” për 6 të akuzuarit për ekzekutimin e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar...

Ekzekutimi i politikanit serb Oliver Ivanoviç, gjashtë të akuzuar në Kosovë

Prokuroria e Posaçme e Kosovës ngriti të hënën akuzë ndaj 6 personave në lidhje me vrasjen e politikanit lokal serb, Oliver Ivanoviç në janar...

Prokuroria me rol të dyfishtë, ja pse nuk dënohen të akuzuarit për korrupsion

Prokuroria e Shtetit ka fajësuar gjyqësorin se po shpërfill argumentet e saj në rastet e gjykimit të zyrtarëve të lartë publikë. Ajo nuk ndihet përgjegjëse...

Gjykata Speciale në Kosovë, arrestimet e të akuzuarve do të kryen nga …

Është zbuluar se cila do të jetë policia e cila do të kryejë arrestimet e të akuzuarve nga Dhomat e Specializuara të Kosovës. Për herë...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 73-vjeçar. Sipas policisë, një makinë...

Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohen se merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur dy pistoleta...

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

“Vizitorët i presim nga 15 qershori”, Greqia rihap ishujt për turizëm

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke filluar nga 15 qershori, vendi fqinj do të presë turistë nga jashtë. Kreu i qeverisë greke theksoi...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...
WhatsApp KONTAKTO TT