E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

tampon

Vaksina e Covid-19 duhet të jetë në dispozicion për të gjitha vendet e botës

Nga: Andreas Kluth “Gulf News” Tashmë është vetëm çështje javësh para se të prodhohen në masë dozat, të prodhohen shiringat dhe të injektohen vaksinat. Nëse...

Marrja e tamponit, Rama publikon videon dhe jep mesazhin e fortë (VIDEO)

Rama është marrë edhe ditën e sotme me pandeminë në Shqipëri. Ai e ka nisur ditën me një falenderim të veçantë për bluzat e...

Urdhri i ri për shqiptarët, Mali i Zi kufizon lëvizjen

Mali i Zi ka kufizuar lëvizjen, ndërsa ka dhënë njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët. Për shkak të rritjes së numrit të lartë të rasteve...

Me tampon të falsifikuar në Kakavijë, kjo është mjekja që firmosi ilegalisht

Sajmira Laçi është mjekja e cila ka firmosur tamponin e falsifikuar për covid-19 të një 20-vjeçareje, ku kjo e fundit ka tentuar së fundmi...

Gazetari rrëfen makthin: 25 ditë pas tamponit, s’kam marrë përgjigje zyrtare

Një gazetar në mediat në vend ka rrëfyer betejën e vështirë që ka kaluar me koronavirusin. Po kaq e vështirë me përballjen me virusin...

Skandali në Elbasan/ Nuk ka tampone as për mjekët

Infektohet me Covid A.Dajlani, e vetmja mjeke infeksioniste në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli”. Mjekes nuk i është bërë tamponi pasi ka mungesë të tyre. Ajo...

Befason media portugeze: Ronaldo ka dalë 18 herë pozitiv me koronavirus

Kristiano Ronaldo, ishte mjaft i zemëruar kur e kuptoi se mbeti jashtë ekipit të Juventusit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës, luajtur...

Do luajë ndaj Barcelonës në Champions? Ja çfarë ka bërë Ronaldo

Kristiano Ronaldo postoi  një foto në “Instagram” ku festonte: “Siiiii”. Për juventinët u duk sikur portugezi kishte marrë përgjigjen e tamponit negativ, pas infektimit me...

Tre javë pas infektimit, Voltana Ademi kollitet disa herë në mbledhjen e Prefekturës

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, 18 ditë pas infektimit me Covid-19 ende pa është shfaqur  në një takim të mbledhjes së komisionit të...

Rekord në SHBA, mbi një milion teste të bëra brenda një dite për Covid-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur një rekord të ri të testeve të bëra për Covid-19. Konkretisht, brenda 24 orëve janë kryer 1,061,411 teste. Por,...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...