E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

Marrja e tamponit, Rama publikon videon dhe jep mesazhin e fortë (VIDEO)

Rama është marrë edhe ditën e sotme me pandeminë në Shqipëri. Ai e ka nisur ditën me një falenderim të veçantë për bluzat e bardha. Kreu i qeverisë ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, një video ku shihen mjekët që kryejnë testimet për Covid-19 në banesat e qytetarëve.

Statusi

MIRËMËNGJES

dhe me një falenderim të madh për sakrificën, përkushtimin, durimin e bluzave të bardha që kryejnë testimet e qytetarëve në nevojë në banesat e tyre, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë.


Një ditë më parë, Rama doli në konferencën për mediat, ku hodhi dritë mbi situatën aktuale dhe akuzat e opozitës. Duke folur online para gazetarëve, kryeministri foli edhe mbi një mbyllje të dytë, duke qenë se numri i viktimave dhe infektimeve nga Covid po vjen në rritje.

Sipas Ramës, një mbyllje tjetër do të sillte pasoja të padëshirueshme në ekonominë e familjeve shqiptare dhe në ekonominë e vendit. Ndër të tjera ai theksoi se duhet të shmanget mbingarkesa në spitale, ndërsa u ka kërkuar qytetarëve që secili prej tyre të ndihmojë në zbatimin e rregullave anti-covid.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 vite nga vr*sjet e 21 janarit, Braçe: Pushkatuesit janë të lirë

Zëvendës kryeministri, Erjon Braçe ka kujtuar ditën e sotme 10 vjetorin e vrasjes së viktimave të 21 janarit 2011. Braçe shprehet se për këto vrasje...

Tërmeti i fuqishëm prej 7 ballësh trondit Filipinet

Një tërmet i fuqishëm me magnitudëi 7.0 ballë tronditi sot pjesën e Filipineve jugore.  Thellësia e tërmetit ishte 95.8 kilometra poshtë detit, ndërsa epiqendra...

Vrau kunatën dhe e hodhi në liqen, burg përjetë për autorin (Emri)

Dashamir Xhepa, i cili akuzohet se vrau kunatën e tij dhe më pas e hodhi në liqenin e Sharrës, është dënuar me burgim të...

Ndryshime në qeveri: Eugena Tomini, zv/Ministrja e re e Shëndetësisë

Eugena Tomini është emëruar zv/ministre e Shëndetësisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashëm në fletoren zyrtare. Tomini deri më tani...

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...