E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

taksat

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Shpërthen biznesmeni: Në 2013-ën votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste

Biznesmeni i njohur, Nikollaq Neranxi ka hedhur akuza ndaj qeverisë shqiptare, duke u shprehur se ka vendosur një taksë komuniste, duke iu referuar asaj...

Matematika e kryeministrit që tallet me sakrificën e qytetarëve

Nga: Klodian Tomorri Degjova nje replike te kryeministrit Edi Rama me kolegen Marsela Karapanço te A2 CNN, e cila ne fakt ishte nje fyerje ndaj...

“Le të bojkotojnë”/ Rama: Qeveria nuk ka detyrime ndaj futbollit profesionist

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën kaotike të krijuar në sport, ku klubet e futbollit kanë bojkotuar kampionatin duke kërkuar plotësimin e 4 kushteve. Në...

Unë nuk dua të ulësh taksat z. Basha

Nga: Irena Beqiraj Kur zoti Basha të më ulë taksat, do të zgjedh një shkollë private edhe më të mirë për vajzën, edhe sa herë...

Amnistia fiskale si taksë ndaj ndershmërisë

Nga: Adri Nurellari Qeveria Rama ka deklaruar në ditët në vijim do të miratojë projektligjin për amnistinë fiskale, e cila do të lejojë deklarimin dhe...

“Kush nuk shlyen energjinë, nuk ka drita”/Rama mbledhje online me ministrat

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me ministrat e kabinetit, në lidhje me masat e marra për përballimin e situatës së krijuar...

Çmimet e apartamenteve në rritje, ndërtuesit bëjnë me faj taksat

Çmimet e pasurive të paluajtshme në Tiranë kanë pësuar një rritje të fortë në vitet e fundit, por ndërtuesit shpjegojnë se kjo tendencë ka...

Luftë kundër evazionit të pastrueseve

Nga: Klodian Tomorri Qeveria e gjeti zgjidhjen e informalitetit. Kane vendosur te ulin pragun e detyrimit per deklarimin personal te te ardhurave, nga 2 milione...

“Dua zgjedhje që nesër”, gazetari: Të zhduken karagjozët nga parlamenti

Gazetari Mentor Kikia shfaqet i revoltuar teksa kërkon me ngulm që të zhvillohen zgjedhje të parakohshme parlamentare. Përmes një postimi në Facebook, Kikia shprehet kundër...

Të fundit

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

Topalli apel qytetarëve: Rama, Meta dhe Basha duhet të ikin më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka kërkuar bashkimin e shqiptarëve kundër Edi Ramës, Lulzim Bashës e Ilir Metës. Topalli u shpreh se vendi...

Zbulohet oferta zyrtare, Interi gati të ndryshojë pronësi

Teksa INter pritet të ndryshojë pronësi, janë përcaktuar hapat e ardhshëm në nivel klubi. “BC Partners” do të përfundojë analizën e llogarive të Interit...

Gjyqi i ish-presidentit Trump fillon në javën e dytë të shkurtit

Gjyqi i ish-Presidentit Donald Trump do të fillojë në javën e dytë të shkurtit, tha udhëheqësi i shumicës në Senat, Chuck Schumer të premten,...