E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Shpërthen biznesmeni: Në 2013-ën votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste

Biznesmeni i njohur, Nikollaq Neranxi ka hedhur akuza ndaj qeverisë shqiptare, duke u shprehur se ka vendosur një taksë komuniste, duke iu referuar asaj progresiste.

Në “Open”, ai u shpreh se e kuptonte mesazhin që të mos punonin shumë.

Ai tha se në 2013 ka votuar Ramën me shpresën se do të ulë taksat, por pa të kundërtën pas 7 viteve qeverisje.

“Unë në 2013 e votova qeverinë Rama se ai na premtoi uljen e taksave. Por nuk ndodhi kështu. Qeveria vendosi një taskë komuniste. Kush fiton më shumë, paguan më shumë. Por kjo do të thotë se nuk duhet punuar shumë. Pra qeveria thotë mos paguani shumë. Kjo bëhet që të jemi të gjithë të varfër e të shkojmë te sheshi me shpresën te qeveria. Taksmi i lartë na ka detyruar të ulim pagat”, tha Neranxi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A mundet Trumpi ta falë veten?

Teksa po përgatitet që të përfundojë një mandat të trazuar katërvjeçar si president i Shteteve të Bashkuara dhe po përballet me gjykim të mundshëm...

Veliaj-Bashës: Sa të jem unë kryetar bashkie nuk të jap leje për vilën e 5-të

Nga Kavaja, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se kreu demokrat...

Beteja e humbur e Lulzim Bashës me kauzën e varfërisë

Nga: Alfred Peza Nëse historia e demokracive te vjetra e të reja, ka patur ndonjëherë ndonjëherë një rast tipik kur një lider politik e ka...

Covid-19/ Kina ndërton spitalin me 1,500 shtretër për vetëm 5 ditë (Foto)

Kina ka përfunduar ndërtimin e një spitali me 1,500 dhoma për pacientët me Covid-19 ,për të luftuar një rritje të infektimeve, për të cilat...

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...