E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Horoskopi, 14 janar 2021

Dashi

Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen. Miqtë dhe të afërmit do të kërkojnë më shumë vëmendje, por kjo është koha e duhur për t’iu përkushtuar vetes.

Demi

Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person mjaft të veçantë, që do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Ata që kanë kaluar një krizë financiare, ka gjasa që brenda pak ditësh të stabilizohen. Mund t’ju shtyhet një udhëtim i planifikuar kohë më parë.

Binjakët

Shmangni një dietë me shumë kalori dhe jini të përkushtuar ndaj ushtrimeve fizike. Do të kaloni momente shumë të lumtura në familje, por edhe beqarët e kësaj shenje parashikohen të përfshihen në ndjenja dashurie. Ka gjasa të arrini qëllimin tuaj në vendin e punës.

Gaforrja

Ka gjasa të shpëtoni nga një telash i madh ku keni qenë i përfshirë ditët e fundit. Një mik i ngushtë mund të bëjë diçka që do t’ju ngrejë humorin. Sot mund të kuptoni një gabim tuajin të vjetër dhe të mërziteni për shkak të kësaj.

Luani

Përkushtimi dhe puna do t’ju vihen në dukje nga të tjerët, gjë që do t’ju sjellë edhe shpërblime financiare. Mund të stresoheni dhe të lodheni, por shoqëria e miqve do t’ju ngrejë humorin. Nuk do të mungojë mbështetja nga partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha

Do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore. Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model. Përpiquni të kontrolloni fjalët dhe veprimet tuaja. Mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla midis jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes suaj.

Peshorja

Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja. Sjellja juaj e pazakontë do të habisë njerëzit përreth jush, dhe kjo do t’ju irritojë edhe më shumë. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur sot.

Akrepi

Mbani nën kontroll peshën trupore. Shmangni ngrënien e tepërt. Mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot. Një ndryshim mendimi mund të shfaqet mes jush dhe të dashurit/dashurës suaj. Do të keni vështirësi ta bëni partnerin/partneren tuaj të ndryshojë këndvështrim.

Shigjetari

Shmangni vetë-mjekimin, pasi mund të keni pasoja negative. Mos ndërmerrni asnjë hap sot që mund të vinte në rrezik financat tuaja. Rrethanat e jetës suaj të dashurisë, mund të sjellin mosmiratim nga ana e familjes suaj.

Bricjapi

Shmangni sjelljen impulsive në shoqëri. Sot mund të kërkoni këshilla nga një anëtar i vjetër i familjes në lidhje me menaxhimin e financave dhe kursimet, çfarë rekomandohet ta zbatoni në jetën tuaj të përditshme. Dita e duhur për t’iu përkushtuar më shumë vetes.

Ujori

Nuk ka dobi të ankoheni dhe të mërziteni për problemet në jetën tuaj. Nëse dëshironi të keni ndryshime, duhet të keni një plan konkret për të cilin mund të punoni. Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare, gjë që do t’ju sjellë shqetësime në pjesën tjetër të ditës.

Peshqit

Mund të keni dhimbje trupi sot ose ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Mundohuni të shmangni çdo sforcim fizik, pasi mund të ndikojë negativisht gjatë këtyre ditëve. Investimet e reja mund të rezultojnë produktive për ju, por tregoni kujdesin e duhur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...