E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

taksa

SHBA, Gjykata e Lartë vendos për taksat e presidentit

Gjykata e Lartë e SHBA e bëri të qartë të enjten se një prokuror i qytetit të Nju Jorkut ka të drejtë të shikojë...

“Heqja e taksës së Rrugës së Kombit”/ Avdullah Hoti merr premtimin e Bashës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar se për çfarë kanë diskutuar në takimin me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Në një prononcim për mediat,...

Daut Haradinaj shpërthen ndaj Albin Kurtit

Daut Haradinaj e ka cilësuar si një mashtrim vendimin e Albin Kurtit për heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit. Ai është shprehur se...

Kurti heq taksën për lëndën e parë që importohet nga Serbia

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot një mbledhje, ku është vendosur për të hequr taksën për lëndën e parë ndaj Serbisë. Raportohet se ministrat e...

“Dorëzohet” Albin Kurti, propozon heqjen e taksës 100% me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar një dokument, për shqyrtimin dhe miratimin në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë për lirimin nga tarifa 100%...

Zbardhet letra/ Mustafa-Kurtit: Hiqe taksën, prezenca e SHBA-së është jetike për vendin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka qartësuar edhe një herë situatën se si ka ardhur deri tek mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Me...

“E di që nuk ma fal dot”/ Haradinaj-Ramës: Të prisha planin serbomadh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama kundër tij. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj thotë se Rama është i...

Taksa ndaj mallrave serbe/ Veseli: Kosova në rrezik me Albin Kurtin mashtrues

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar në të njëjtën linjë me Ramush Haradinaj, ndërsa thotë se heqja e takës nuk...

Heqja e taksës, ja se çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’ për Kurtin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha të premten se “gjatë javës së ardhshme, qeveria e Kosovës merr vendim që nga data 15 mars e...

Haradinaj-Kurtit: Mashtrues, ia dorëzove Kosovën prapë Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpërthyer në revoltë pas vendimit të marrë nga ana e Albin Kurtit, për heqjen e taksës ndaj Serbisë....

Të fundit

Manastirliu: 10 rregulla për një sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka bërë thirrje qytetarëve dhe turistëve të tregohen të kujdesshëm në zbatimin e rregullave të higjienës distancimit social. Manastirliu...

“Aya Sofya”/ Greqia paralajmëron sanksione ndaj Turqisë

Vendimi i gjykatës turke për ta kthyer “Aya Sofya” në një xhami, ka ngjallur mjaft polemika brenda dhe jashtë vendit. I fundit që ka reaguar...

Komshiq: Protestat në Beograd kanë të bëjnë me Kosovën

E ardhmja e Ballkanit është në BE dhe protestat në Beograd nuk kanë të bëjnë me Coronën, por me Kosovën, thotë për DW Zhelko...

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...