E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

sulmi

Dalin detaje tjera nga sulmi terrorist në Londër, 3 persona mbetën të lënduar

Dalin detaje të tjera në lidhje me sulmin e dyshuar si terrorist, ku një person qëlloi disa njerëz me thikë në rrugët e Londrës. Autori...

Sulmi ku u ekzekutuan 3 marinarë amerikanë, Al-Kaida merr përgjegjësinë

Grupi Al-Kaida ka marrë përgjegjësinë për sulmin me armë zjarri në fillim të dhjetorit në një bazë ushtarake amerikane në Pensacola, Florida. Lajmin e bëri...

Pentagoni: 34 ushtarakë me lëndime në tru pas sulmit iranian

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

Rrëzimi i avionit në Teheran, ambasada e Ukrainës jep detajet

Ambasada e Ukrainës në Teheran ka përjashtuar mundësinë e një sulmi terrorist ndaj avionit Boeing-737 që u rrëzua mëngjesin e sotëm në afërsi të...

“E pashë të shtrirë në rrugë”/ Vëllai i Kastriot Reçit tregon çfarë ndodhi

Vëllai i Kastriot Reçit, i cili u ekzekutua një ditë më parë, ka rrëfyer momentet e tmerrit. Ai ka treguar se sapo kishin parkuar...

Breshëri plumbash ndaj ish-sulmuesit të Juventusit

Një ngjarje e rëndë është shënuar një ditë më parë në Greqi, ku një person i pa identifikuar i ka zënë pritë dhe më...

“Nuk duam luftë me Iranin”, zyrtari amerikan kritikon Trump

Kongresisti amerikan, Eliot Engel ka kritikuar presidentin Trump në lidhje me vrasjen e gjeneralit iranian Qasem Solemian. Përmes një postimi në Facebook, Engel thotë se...

Andi Bejtja i tregon rrugën opozitës

Gazetari Andi Bejtja, mjaft i revoltuar me situatën kaotike që po ndodh në zonën e Astirit, thotë se lekët e hedhura për Reformën në...

‘Rrumi’ ndodhej në makinën e Arjan Ndojës, gazetarja ‘trondit’ me deklaratën

Gazetarja Klodiana Lala në “Real Story”, ka treguar arsyet se përse atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja nuk ka shkuar deri në fund. Ajo ka...

Grupi i iranianëve do të largohej nga Kosova pas sulmit, ishin gati për ‘luftë’ me policinë

Zbulohen të tjera detaje në lidhje me organizatën terroriste iraniane që dyshohet se do të kryente akte terroriste në Shqipëri. Celula e cila përbëhej...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT