E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Strasburg

18 mln euro detyrime, qeveria s’ka shlyer gjyqet e humbura në Strasburg

Qeveria ka grumbulluar 18 milionë euro detyrime të pashlyera për gjyqet e humbura në Strasburg përgjatë periudhës 2015-2019. Të dhënat janë bërë publike nga...

Balliu: Banorët e Astirit do e fitojnë çështjen në Strasburg

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, akuzon kryeministrin Edi Rama se po bën një vjedhje galopante te Unaza e Re. Në një dalje publike për mediat,...

Meta në Strasburg me zyrtarin e KiE-s: Demokracia në radhë të parë është vendore

Kreu i Shtetit Ilir Meta aktualisht ndodhet në Strasburg, ku po zhvillon disa takime zyrtare. Sot Presidenti është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të...

Meta shkon në Strasburg, takon drejtuesit e Kongresit të Autoriteteve Vendore

Presidenti Ilir Meta, mësohet të ketë mbërritur në Strasburg, ku po ku po zhvillon një vizitë, në fokus të së cilës pritet të jetë...

I vdiq vëllai në burg, shqiptari fiton gjyqin ndaj shtetit në Strasburg

Gjykata e Strasburgut i ka dhënë të drejtë familjes së një të dënuari i cili ndërroi jetë në spitalin e burgut dhe për mos...

Sulmi në Strasburg, Franca zgjohet e terrorizuar

Franca zgjohet e terrorizuar si pasojë e masakrës në Strasburg, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagosën të paktën 12 të tjerë. Ngjarja...

Gjyqtar në Strasburg/Qeveria favorizon Sokol Berberin, kunati i ministrit …

Qeveria kërkon me patjetër që gjykatës i Shqipërisë në në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut të vendoset Sokol Berberi. Ai është akuzuar...

Berisha nxjerr mesazhin: Si i mbush xhepat Avokatja e Shtetit, në Strasburg humbi 50 çështje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sot një denoncim në lidhje me Avokaten e Shtetit. Sipas denoncimit qeveria ka humbur mbi 50 çëshjte në Strasburg,...

Strasburg surprizon Parisin/ Griezmann nderon Atletikon në minutat e fundit

Strasburgu bën surprizën e viti dhe ndal PSG-n në javën e 16, duke mposhtur kryesuesit me rezultatin 2-1. Në “Stade de la Meinau”, skuadra...

Veliera/ Shtyhet seanca, Shoqëria Civile: Mund të shkojmë në Strasburg!

Shtyhet seanca për çështjen Veliera. Gjykata Administrative e Durrësit vendosi shtyrjen e seancës për në 4 dhjetor. Shoqëria Civile ka protestuar disa herë, ndërsa kërkon...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...