E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

steve jobs

“Njerëz, nëse doni që të ecni shpejt…”/ ‘Testamenti’ i Steve Jobs për njerëzimin

Steve Jobs vdiq duke qenë një bilioner, me një pasuri prej 7 bilion dollarësh. Ai ndërroi jetë në moshën 56-vjeçare, pasi nuk arriti që...

Revolucioni për të lënë gjurmë në univers, thëniet më të bukura të Steve Jobs

Steve Jobs ishte një nga sipërmarrësit dhe shpikësit më të mëdhenj. Në vitin 1976 ai themeloi Apple së bashku me mikun e tij Steve...

VIDEO/ Realizohet ëndrra e Steve Jobs, ja si duken zyrat e Apple sot

Apple përuroi hapjen e kampusit të ri të Apple Park në Cupertino të Kalifornisë. Zyrat në formë rrethi ishin një projekt pasioni për Jobs,...

Pak ditë nga prezantimi i iPhone 8, ja sa do të kushtojë

10 vjet pasi Steve Jobs prezantoi iPhone origjinal në San Francisko, Apple po përgatit një tjetër ngjarje historike. Kësaj radhe në skenë do të jetë...

Gjenitë që ia detyrojnë drogave frymëzimin e tyre

Historia është e mbushur me personazhe premtues, jeta e të cilëve është ndërprerë në mënyrë tragjike, për shkak të abuzimit dhe varësisë nga droga....

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...