E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Skoci

“Merret përmes hundës”, Skocia drejt ilaçit që të luftojë koronavirusin

Tashmë nuk është aspak çudi, që shtetet më të fuqishme të vihen në garë se kush do të nxjerrë në treg ilaçin që do...

Skoci/ Stuhia nxjerr në breg skeletin misterioz të përbindëshit legjendar (FOTO)

Mediat angleze janë fokusuar ditën e sotme te banorët e Aberdeen të Skocisë, pasi ata janë “dëshmitarë okularë” të përbindëshit të Loch Ness. Mëngjesin e...

“Duhej të paguante borxhin”/ Shqiptari kapet duke ruajtur fermën me kanabis në Skoci

Policia e Skocisë ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar ditën e djeshme, pasi u kap teksa kujdesej për një fermë me kanabis që kapte vlerën...

“Basha po hetohet për çështjen e lobimit rus, dy letërporosi nga SHBA dhe Skocia”

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, tha në "Report Tv" se dy letër porosi nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Skocia,...

Nuk luan as asi i Celtic, Skocia me nëntë mungesa në Shqipëri

Në ndeshjen e Ligës së Kombeve ku përballet Shqipëria me Skocinë, duket se do të mungojë asi i Celtic, Kieran Tierney. Vendimi është marrë pak...

Shqipëri-Skoci/ Tifozët e huaj dynden drejt vendit tonë

Të paktën 2200 skocezë do të marrin pjesë në ndeshjen Shqipëri-Skoci, që do luhet të shtunën (17 nëntor) në stadiumin 'Loro Boriçi' në Shkodër. 80%...

Greqia ‘bllokon’ Durmishajn, Panucci gjen zgjidhjen në Skoci

Lista e kombëtares shqiptare akoma nuk është ajo finalja. Trajneri Panucci është i detyruar që të vazhdojë të thërrasë emra të rinj për ndeshjen...

Në Skoci i kërkuan të “spiunojë” Shqipërinë, ja çfarë thotë Grezda

Eros Grezda padyshim është një nga mungesat më të mëdha të kombëtares shqiptare në këtë ndeshje të vështirë përballë Skocisë. Sulmuesi kuqezi prej pak...

I shpëtoi Millosheviçit, gazetarja shqiptare “heroinë” e emigrantëve në Skoci

Një ngjarje e rëndësishme e zhvilluar në Glasgow të Skocisë, ka gëzuar një shqiptare nga Kosova duke u bërë fituese e një çmimi  nga...

Shqiptari arratiset nga burgu në Skoci, policia:Urojmë të jetë mirë!

Një shqiptar ka dalë nga qendra e paraburgimit në Dungavel. Guxim Imerio, 25-vjeç, është  largua nga objekti në Lanarkshire jugore rreth orës 9: 40...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...