E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Skoci/Anulohen festimet, autoritetet marrin masat për Vitin e Ri

Skocezëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi për Vitin e Ri. Në Skoci, njerëzve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi, pasi varianti Omicron ka shkaktuar raste rekord infektimesh.

Të gjitha festimet e Vitit të Ri në Edinburg janë anuluar, së bashku me të tjera në të gjithë vendin.

Të enjten, Skocia regjistroi numrin e saj më të lartë ndonjëherë të rasteve me Covid, me 16.857 raste të konfirmuara.  Njerëzit që jetojnë në Skoci u është kërkuar të mos udhëtojnë në Angli për festimet e Vitit të Ri, për të shmangur kufizimet më të rrepta Covid-19.

Burimi i lajmit: BBC. Pershtatur nga Tirana Today 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...