E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

situate

Situatë e tensionuar në Mal të Zi

Në Mal të Zi, situata mbetet sërish e trazuar si pasojë e paralajmërimit të protestave të reja të Kishës ortodokse Serbe, të cilat që...

COVID-19/ Pasi situata u përkeqësua, Maqedonia e Veriut bën lëvizjen urgjente

Duke qenë se pati një përkeqësim të situatës për shkak të koronavirusit, Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski vendosi të zgjasë edhe për...

Situatë shqetësuese në Rusi, 10 mijë raste të reja me COVID-19

Situata paraqitet shqetësuese në Rusi! Autoritetet përkatëse bënë me dije se brenda 24 orëve të fundit janë konfirmuar 10 mijë raste të reja me COVID-19,...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Francë

Pas betejës së ashpër me koronavirusin dhe shifrave të frikshme të të infektuarve dhe jetëve të humbura, situata në Francë duket se ka nisur...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Spanjë

Spanja është një nga vendet më të goditura në botë nga COVID-19, ndërkohë sa i përket të dhënave të fundit, thuhet se ka një...

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve i dhuron Policisë së Tiranës maska dhe dezinfektantë

Shqipëria prej javësh tashmë është prekur nga koronavirusi dhe fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 15 persona. Ndërkohë ditën e sotme Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve ka shprehur...

Pse vallë Suedia po vepron ndryshe nga e gjithë bota në këtë situatë pandemie

Në një kohë kur shumë shtete të botës kanë ndërmarrë masa kufizuese dhe shtrënguese për të luftuar koronavirusin, Suedia po bën komplet të kundërtën. Suedia...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...

“Pritet të lënë burgun 600 të dënuar”, Gjonaj flet për situatën në burgje

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka sqaruar aktin normativ të firmosur për të burgosurit që do të lirohen, për tre muaj për shkak të...

Koronavirusi, situata në një spital në Brescia të Italisë

Italia është një ndër vendet e goditura më rëndë nga koronavirusi dhe epiqendra e sëmundjes në Evropë. Deri tani Italia ka regjistruar 28,000 raste të...

Të fundit

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

Një 60-vjeçar nga Kosova mbytet në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues kosovar ka humbur jetën sot, pasi është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen...

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...