E martë, 26 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

shtet

Shkon në 35 numri i viktimave nga koronavirusi në shtetin fqinj

Në Greqi, numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 35. Raportohet se në shtetin fqinj rezultojnë të infektuar 1061 persona ku 66 prej tyre...

Cilit shtet i ka bërë Shqipëria kërkesë për mjekë? Përgjigjet Rakacolli

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka deklaruar publikisht se Shqipëria i është drejtuar me një kërkesë zyrtare qeverisë kineze për mjekë. “Ministria e Shëndetësisë i...

Qeveria emëron Avokatin e ri të Shtetit

Me vendim të Këshillit të Ministrave është emëruar sot Enkelejda Muçaj si Avokate e Përgjithshme e Shtetit shqiptar. Ajo zëvendëson Artur Metanin, i zgjedhur si...

Vijon përhapja/ Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në një tjetër shtet

Rasti i parë me koronavirus është konfirmuar edhe në Norvegji. Lajmin në fjalë e ka bërë të ditur agjencia e shëndetit publik e Norvegjisë. Personi i...

Një tjetër shtet heq vizat me Shqipërinë/ Ju duhet vetëm pasaporta

Një tjetër shtet evropian ka hequr vizat me Shqipërinë... bëhet fjalë për Bjellorusinë. Dje Këshilli i Ministrave hoqi vizat mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. Me propozimin e...

Flet eksperti: Koronavirusi do prekë çdo shtet të botës

Eksperti i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Dale Fisher, ka deklaruar se është vetëm fillimi i përhapjes së koronavirusit. Po ashtu ai thekson se virusi i...

“Mafia shqiptare ka shtet”, Kreshnik Spahiu del me deklaratën tronditëse

Viti 2020 për shqiptarët ka nisur me ekzekutime të tipit mafioz, krime brenda familjes e aksidente tragjike. Ky fillim viti nuk ka qenë aspak...

Pse Shqipëria është një shtet eksperimental

Nga: Ben Andoni Një konstatim i politologut Servet Pëllumbi bën me dije se: Shqipëria nuk është më në tranzicion. Kjo gjendje ka marrë fund me...

Si ndikoi kushtëzimi i BE për “kapjen” e shtetit

Dy gazetaret Solveig Richter & Natasha Wunsch i kanë kushtuar një analizë situatës në Ballkanin Perëndimor, duke marrë shkas edhe nga samiti i Komisionit...

Braçe: Punonjësit të shtetit i bëhet presion nga organi i akuzës

Të enjten kryeministri Edi Rama deklaroi në Kuvend se një prokuror në Durrës punon për bandat kriminale dhe u bën shantazh nëpunësve të shtetit. Zëvendëskryeministri...

Të fundit

“Kemi frikë të dalim”, Berisha: Policia po fsheh ngjarjen në Bulqizë

Banorët në Bulqizë janë tmerruar mbrëmjen e djeshme nga breshëria e kallashnikovit. Denoncimin e bën një qytetar në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas qytetarit...

Danimarka hap kufijtë për çiftet e ndara nga koronavirusi

Danimarka ka rihapur kufijtë për çiftet që janë ndarë nga partnerët e tyre si pasojë e koronavirusit. Të hënën, partnerët e ndarë që jetojnë në...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, 78 persona kanë ndërruar jetë si pasojë...

Lefter Maliqi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, paralajmëron zhvillime të reja në politikën shqiptare. Ai i mëshoi fort faktit se qeverisë Rama po i vjen fundi....

Kur do hapen kopshtet dhe çerdhet? Manastirliu tregon datën

Kopshtet dhe çerdhet në Shqipëri do të hapen nga data 1 Qershor. Vendimin zyrtar e dha Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. “Strategjia e rihapjes do të...
WhatsApp KONTAKTO TT