E diel, 29 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

“Kush ha kumbullat, kujt i mpihen dhëmbët e tjetërkujt i tregohet burgu”, Manjani s’lë gjë pa thënë

Më të lexuarat

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Covid-19 në vend/ Bien infektimet, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e Covid-19, ka pësuar një rënie të lehtë në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 545 persona rezultuan...

28 Nëntori/ Presidenti rus, Vladimir Putin uron shqiptarët

Me rastin e 108-vjetorit të pavarësisë, Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar shqiptarët përmes një telegrami urimi dërguar Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

”Autorët i zunë pritë”/ Zbardhen detaje të reja nga atentati në Shkodër

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin mafioz të ndodhur paraditen e sotme në Shkodër. Mësohet se autorët kanë qenë dy persona, të...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer ndaj kryeministrit Rama. Ai thotë se s’kemi drejtësi, ndërsa numëron një sërë abuzimesh.

Sipas ish-ministrit, ligji i sotëm është kush ha kumbulla s’ka faj, kush flet i mpihen dhëmbët dhe kush denoncon me fakte e pret burgu.

E si për ironi të fatit, shton më tej Manjani, burgu boshatiset nga kriminelë e trafikantë, për t’u mbushur me protestues, hallexhinj e opozitarë.

Manjani hedh thumbin e radhës, duke cituar se ne kemi shtet.

Statusi

Kush ha kumbullat, kujt i mpihen dhëmbët e tjetërkujt i tregohet burgu.

=======

I thanë se po fut Rusët nëpërmjet kompanive OFF SHORE, por në ndjekje penale përfundoi Basha se harxhoi paratë e partisë si Tij për të blerë konsulence të huaj.

I thanë se je kapur në flagrancë duke vjedhur vota (BILD ja tha), por në burg përfunduan disa komisionerë të mbaruar të PD e LSI. Pra ata na paskan vjedhur vota për PS. Arrestuan dhe të vdekur madje…

I thanë e pra i thonë se bashkitë e zabtuara prej Tij po bëjn kërdinë me leje abuzive dhe në dëm të përhershëm të mjedisit, por fajin e paska patur Fran Frrokaj që ka firmosur një shkresë përcjellëse krejt pa përmbajtje.

Rasti i Fran Frrokajt tregon se burgu është bërë si ushtria. Pra kushdo që firmos diku, pavarsisht fajiti apo pasojës duhet ta bëjë ushtrinë/burgun!

I thanë, dmth u denoncua me fakte, që vëllai i Ministrit të Brendshëm merret e de me drogë, përveç se i shmangej drejtësisë Italiane, por fajtor u deklarua Ervin Salianji. E deklaruan fajtor për kallëzim të rremë, kur ky nuk kishte bërë kallzim!!!

I thonë që po fal detin, por thotë se fajin e ka Luli&Iliri.

I thonë se izolove vendin nga Europa, por shkon në Europë e kërcënon Opozitën!

I thanë e i thonë që vendi është dyndur në hashash dhe është qendër e tranzitit të drogave të forta, por fajin e ka Lazarati, i cili është dënuar me uri.

I thanë e i thonë që po bën namin me koncensione, PPP e tendera pa garë dhe pa buxhet të miratuar, por fajtor është Saliu, LSI-ja dhe Luli.

Pra Ai ska faj për asgjë! As që i ka shkelur premtimin Shalsit që do vidhnin më pak..!

Ligji i sotëm është kush ha kumbulla ska faj. Kush flet i mpihen dhëmbët. Kush denoncon me fakte e pret burgu.

Ndërkohë burgu boshatiset nga kriminelë e trafikantë, për t’u mbushur me protestues, hallexhinj e opozitarë.

More po kemi shtet!

Kemi drejtësi të reformuar biles!

Kemi ligje të drejta, si drapri.

Kush ha kumbullat, kujt i mbihen dhëmbët e tjetërkujt i tregohet burgu.=======I thanë se po fut Rusët nëpërmjet…

Publiée par Ylli Manjani sur Lundi 21 septembre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...