E hënë, 25 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

shqiptarëve

Aplikimi për riatdhesimin nga Italia, Balluku sqaron qytetarët e mbetur jashtë

Ministrja e Transportit, Belinda Balluku ka sqaruar të gjithë se si do të veprohet për riatdhesimin e shqiptarëve që kanë mbetur të bllokuar në...

I zuri koronavirusi jashtë vendit/Rama: Po bëjmë një plan bashkë me Metën për t’i kthyer

Kryeministri Edi Rama po zhvillon biseda telefonike me qytetarët të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre në platformën e qeverisë “shqipëriaqëduam.al”. Një nga shqetësimet e...

Model frymëzues/ Të rinjtë e “Fundjavë Ndryshe”, heronjtë e ditëve të vështira

Veç humbjeve të mëdha, shkatërrimit dhe frikës, tërmeti i 26 nëntorit la pas një solidaritet të madh të shqiptarëve. Nuk kishte rëndësi nëse ishe...

Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë t’u ngrihen mure prej keqqeverisjes

Në kuadër të 30-vjetorit të shembjes së Murit të Berlinit, ka reaguar edhe kreu i PD-së Lulzim Basha. Ky i fundit shkruan në Facebook se:...

“Kam mbështetjen e shqiptarëve kudo që shkoj”, De Biasi publikon foton me shqiponjë

Pas atij suksesi të jashtëzakonshëm me kombëtares kuqezi, Gianni de Biasi është kthyer në një idhull për shqiptarët. Pavarësisht se tashmë është larguar, trajneri...

Shkatërrohet bana e shqiptarëve në Francë, kishin kryer mbi 70 vjedhje

Një bandë shqiptare me 11 persona kanë rënë në pranga e policisë franceze pas një operacioni të zhvilluar në Montpellier. Shqiptarët akuzohen për të...

Shpenzimet që u rëndojnë shqiptarëve, ballkanasve dhe europianëve

Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim, europianët për banesë dhe argëtim. Shpenzimet për ushqime, arsim dhe komunikim u rëndojnë më shumë familjeve...

Fitoi gjyqin me Shkëlzen Berishën, Balla: U pasurua në kurriz të shqiptarëve

Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS është shprehur se gjykata ka rrëzuar kallëzimin e bërë nga djali i ish-kryeministrit Sali Berishës, Shkëlzen...

Rama i përgjigjet Metës: Katër aventurierët do digjen në sytë e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar takimet elektorale dhe pasditen e sotme është ndalur në Përrenjas, ku i është përgjigjur edhe reagimit të Presidencës. Me...

Mesazhi i Bashës në prag të protestës: Bij dhe bija të shqiptarëve, asnjë hap pas (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pak orë para nisjes së protestës së 8 kombëtare ka publikuar spotin e protestës duke ftuar të gjithë...

Të fundit

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Thyen punishten e mermerit dhe vodhën, arrestohen 4 të rinjtë në Tepelenë

Policia ka arrestuar 4 persona në Tepelenë, pasi dyshohet të kenë vjedhur një punishte mermeri. Ngjarja në fjalë ka ndodhur 5 ditë më parë. Në...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Horoskopi, 25 maj 2020

Dashi Përpiquni të jeni më të tërhequr gjatë ditës së sotme. Nuk është koha e duhur për ë vepruar shumë sot. Në fakt është krejtësisht...
WhatsApp KONTAKTO TT