E martë, 25 Janar, 2022
0.5 C
Tirana

Etiketa

shpejtesi

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Video/ Policia kap vlonjatin, drejtonte ”BMW” me shpejtësi 189 km/h

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

Video/ Policia rrugore ndalon shoferin, drejtonte mjetin me shpejtësi 174 km/h

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

Shoferët nuk zënë mend/ Kosovari drejtonte automjetin me 200 km/h (Video)

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet intensive në rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave...

Rrugorja në aksion/ Me shpejtësi tej normave, radari kap mat “pilotët” e natës në aksin Sauk-Teg-Kashar (VIDEO)

Policia edhe gjatë natës ka vijuar me kontrollet në rrugë, duke bërë të mundur pezullimin e disa leje drejtimi. Në aksin Sauk-Teg-Kashar janë kapur...

Aksident i rëndë në Novoselë, shoferi në gjendje kritike

Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident automobilistik pranë Novoselës. Makina ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal pranë rrugës. Drejtuesi...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Treni me shpejtësi 600 km/h (Foto)

Një tren gjigant që arrin shpejtësinë maksimale prej 600 km/h kreu me sukses udhëtimin e parë testues në një hekurudhë në Shanghai, Kinë. Vlen të...

Policia i bllokoi patentën, reagon djali i ish-kryeministrit Berisha

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, Sali Berisha, ka reaguar lidhur me lajmet që qarkulluan në media se policia i kishte hequr patentën. Përmes një postimi...

Koronavirusi në SHBA/ Rritet me shpejtësi numri i viktimave

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe e ka kaluar shifrën 2800, me mbi 153...

Të fundit

FSHF regjistroi Veliajn/ Rama: I neveris përgjimet e bisedave!

Kryeministri Rama ka shuar heshtjen sa i takon një debati të fortë që ka ndodhur në orët e fundit pas publikimit të audio-përgjimit nga...

Në Turqi, qytetarët në radhë për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Pavarësisht motit me borë në Bursa, qytetarët krijuan radhë të gjata para kioskave të bukës BESAŞ për të blerë bukë të lirë. Qytetarët në rrethin...

Futet me thikë në dorë për të grabitur argjendarinë, pranga 35-vjeçarit

Blutë e Durrësit kanë arrestuar në flagrancë një 35-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një argjendari në qytetin bregdetar. Në pranga ka rënë shtetasi...

Acari pushton vendin, nesër temperatura në -11 °C

Sot (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26) ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi...

Xhef Bezos synon të ndalë plakjen e njeriut

Nga: Daniel M. Davis Xhef Bezos ka nisur një mision për të mposhtur plakjen e njeriut. Ai sapo ka angazhuar shkencëtarin Hal Barron nga “GlaxoSmithKline”për...