E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara.

Përkatësisht, shpejtësia e tij ishte 236 km/h ndërsa limiti në aksin Fier-Vlorë ishte 110 km/h.

Pas shkeljes, siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme, policia ka sinjalizuar drejtuesin e mjetit për ndalim dhe ky i fundit i është bindur.

Sakaq, Policia Rrugore ka ndërmarrë masë ndëshkuese ndaj qytetarit.

Kujtojmë se herë pas here, uniformat blu iu bëjnë thirrje drejtuesve të automjeteve të mos ecin me shpejtësi tej normave të lejuara, të mos bëjnë manovrime të gabuara në rrugë dhe të mos drejtojnë mjetin nën ndikimin e alkoolit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...