E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

Shkelzen Berisha

DASH i jep një tjetër goditje Berishës e familjes së tij, Kim zbardh dokumentin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar listën e Departamentit Amerikan të Shtetit për personat të cilët kanë kryer korrupsion të nivelit...

Gjykata e Lartë ‘fundos’ Shkëlzen Berishën, e vërteta për trafikun e ar*ëve

Shkëlzen Berisha ka dështuar në përpjekjen e tij për tu shfajësuar para Gjykatës së Lartë në SHBA, se ai nuk ka qenë i lidhur...

Refuzimi i Shkëlzen Berishës nga SHBA, Braçe: Gërdeci, u poqën të gjallë

Gjykata e Lartë në Amerikë nuk pranoi të merrte në shqyrtim një apel nga Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha, në...

U akuzua në SHBA, Gjykata s’pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës

Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një çështje që sfidonte mbrojtjen e gazetarëve dhe organizatave të medias nga akuzat...

“Nga Endri Shabani tek boronicat”, Spiropali i turret djalit të Berishës

Shumë zhurmë bëri një deklaratë e ministres Elisa Spiropali, e cila i tha aktivistit të Nisma Thurje, Endri Shabani “Unë ty të haj për...

“Drejtësia vonon por nuk harron”, Balla reagon për goditjen që i dha SHBA Shkëlzen Berishës

Numri 2 i PS, Taulant Balla ka reaguar për humbjen e gjyqit në SHBA të Shkëlzen Berishës. Djali i Sali Berishës, Shkëlzen Berisha, pak...

Shkëlzen Berisha humb gjyqin për Gërdecin në Gjykatën Amerikane, ja çfarë paralajmëron

Djali i Berishës ka humbur edhe në Apel në SHBA, betejën e tij me gazetarin amerikan Guy Lawson. Në librin ‘Armët dhe Çunat’, që...

A do ta falje tradhtinë? Armina Mevlani tregon si do vepronte me Shkëlzenin

Blogerja e njohur Armina Mevlani i ka dedikuar pak kohë ndjekësve të saj. Një prej tyre e ka pyetur nëse do ta falte tradhtinë....

Kur hallet e Shkëlzenit, bëhen halle të opozitës

Nga Mero Baze Ka një hutim në radhët e një pjese të opozitës, pse gjithë bateritë e opozitës janë drejtuar mbi Ben Blushin. Fillimisht Lesi,...

Aksionet në “Logal”/ Shkëlzen Berisha nuk i ka deklaruar në ILDKPKI, zbulohet borxhi tjetër

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha nuk ka deklaruar pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive aksionet në kompaninë...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...