E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

shkaterrohet

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, 17 të arrestuar

Së fundmi është shkatërruar një bandë italo-shqiptare. 17 shtetas u arrestuan sot në Itali, 4 prej tyre shqiptarë, të tjerët italianë, që bënin pjesë në...

Zbulohet minerali i çmuar, qyteti prej 100 mijë banorësh do të shkatërrohet

Një qytet i tërë do të shkatërrohet dhe popullsia e saj prej 100 mijë individësh do të shpërngulet forcërisht, nga zbulimi i një burimi...

Hoteli shembet në mes të qytetit, një i vdekur (foto-video)

Një i vdekur e tre persona janë shpallur në kërkim, pasi një ndërtesë është shkërmoqur e tëra. Ngjarja në fjalë është shënuar në New...

Pse po shkatërrohet demokracia në Perëndim!

Nga Patrick Gathara “Al Jazeera” Sado e çuditshme që mund të tingëllojë, jo shumë kohë më parë Britania e madhe dhe Shtetet e Bashkuara, mbaheshin...

Shkatërrohet bana e shqiptarëve në Francë, kishin kryer mbi 70 vjedhje

Një bandë shqiptare me 11 persona kanë rënë në pranga e policisë franceze pas një operacioni të zhvilluar në Montpellier. Shqiptarët akuzohen për të...

Shkatërrohet grupi kriminal që trafikonte klandestinë, drejtohej nga një shtetas turk

Është finalizuar me sukses operacioni i policës i koduar “Tranzit”, nga i cili është shkatërruar një grup kriminal në Elbasan. Në pranga kanë rënë...

Apokalipsi po ndodh: Rasti se si bota që njohim, po shkatërrohet

Nga Raphael Thelen/ Një stuhi rëre lëviz mbi qytetin oazë të M’Hamid El Ghizlane, duke veshur ndërtesat dhe rrugët me një shtresë të gjelbër,...

Tensione te Kryeministria, reagon Lleshaj: Synohet të shkatërrohet Shqipëria

Protesta e opozitës para godinës së Kryeministrisë është tensionuar që në minutat e para. Pasi e sulmuan godinën me bojë, në drejtim të Kryeministrisë...

Drogë drejt Greqisë, shkatërrohet grupi kriminal. Kapen 11 trafikantë

Finalizohet me sukses operacioni policor antidrogë i koduar “BISTRICA 2019”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e trafikimit të lëndëve narkotike. Operacioni u zhvillua...

Shkatërrohet grupi kriminal i drejtuar nga familja siciliane, në pranga edhe shqiptarë

Policia italiane ka finalizuar operacionin e koduar “Sifizo”, i cili çoi në pranga 7 italianë dhe dy shqiptarë. Personat e arrestuar dyshohet se janë...

Të fundit

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...