E enjte, 17 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Hoteli shembet në mes të qytetit, një i vdekur (foto-video)

Një i vdekur e tre persona janë shpallur në kërkim, pasi një ndërtesë është shkërmoqur e tëra. Ngjarja në fjalë është shënuar në New Orleans, pasi një hotel në ndërtim e sipër është shembur.

Hoteli i ri, “Hard Rock” ndodhet në Rrugën Canal, shumë pranë qendrës së qytetit, dhe një vend i vizituar shumë nga turistët. Ky objekt pritej të hapej në pranverë të vitit 2020, dhe do të kishte 350 dhoma për klientët si dhe 62 dhoma të lira për blerje.

Pas rrëzimit, në vendin e ngjarjes shkuan me urgjencë ekipe të departamentit të zjarrit dhe policisë, ndërsa autoritetet konfirmuan më vonë me anë të një konference për shtyp se një person ka ndërruar jetë, ndërsa tre të tjerë po kërkohen.

Disa nga punonjësit e ndërtimit ishin ende duke punuar kur ndodhi incidenti, ndërsa ende nuk ka një shifër zyrtare për të plagosurit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një vit hetime/12 të arrestuar, 6 në kërkim për shpërndarje droge në Tiranë

12 persona janë arrestuar dhe 6 janë shpallur në kërkim, pasi kanë qenë të përfshirë në veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Pas...

Arrestohen dy vrasësit me pagesë për ekzekutimin e vëllezërve Haxhia

Dy persona janë vënë në pranga për vrasjen e vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, ngjarje kjo e ndodhur në 27 prill të 2020 në...

Zhvillimet në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit, njihuni me zhvillimet kryesore 1- Kosnett: Kosova e ka detyrim të formojë Asociacionin 2- Vuçiç: Nuk...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- “Tullumbacet e zjarrit”, armët e reja të konfliktit Izrael-Palestinë 2- Putin...

Biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar, Kukësi jo aq i lirë sa u tha

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të...