E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Shi

Pranvera vjen me shi, njihuni me parashikimin e motit për këtë javë

Tashmë jemi zyrtarisht në stinën e pranverës. E diela ka qenë e ngrohtë dhe temperaturat kanë arritur deri në 17 gradë mirëpo situata do të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime dhe vranësira, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat veriore. Por...

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, priten reshje dëbore

Java parashikohet të nisë me mot me diell, por në mbrëmje reshjet fillojnë përgjatë bregdetit dhe zonave të ulëta. Dita e martë, përgjithësisht parashikohet...

Shi dhe shtrëngata në të gjithë vendin, këto zona kanë rrezik për përmbytje

Ditën e sotme priten reshje intensive deri lokalisht shumë intensive në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër, intensive në qarqet Fier, Berat, Korçë dhe mesatare në...

Shi, shtrëngata dhe erë e fortë/ Parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Berat, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër. Ndërsa në qarqet Shkodër, Kukës, Durrës, Tiranë dhe Fier priten reshje...

Shiu jo vetëm që s’do të pushojë, por paralajmërohen edhe përmbytje

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme serioze në shumë qytete të Shqipërisë. Rrugët janë të bllokuara për shkak të ujërave dhe në...

Njihuni me qytetin që regjistroi sasitë më të mëdha të shiut

Është raportuar se reshjet e shiut do jenë prezente në Shqipëri edhe gjatë ditëve në vijim. Ndërkohë së fundmi Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë me...

Nisin reshjet e shiut, zbuloni si do të jetë moti sot

Gjatë pasdites së sotme pritet që moti të ndryshojë. Reshje të dobëta shiu do të ketë në Durrës, Lezhë dhe Shkodër. TEMPERATURAT Sot (e mërkurë, dt.02)...

Nesër rrebeshe shiu në gjithë vendin/ Ja sa do ulen temperaturat

Ditën e nesërme pritet që të ketë ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu. Sipas Meteoalb zonat jugore dhe juglindore do të jenë më të prekura...

Nis rënia graduale e temperaturave

Sot moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare , ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut të izlolura në zonën...

Të fundit

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Rritet çmimi i biletave?/ Qosja tregon si do të udhëtohet me rregullat e reja në urbane

Kreu i shoqatës së transportit urban, Rixhin Qosja, është shprehur se ende nuk ka një datë fikse për rifillimin e transportit urban. I ftuar në...
WhatsApp KONTAKTO TT