E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Temperaturat zbresin në minus në vendin tonë, priten reshje shiu dhe dëbore

Vendi ynë do të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash, i cili do të diktojë reshje shiu mesatare dhe intensive në vendin tonë gjatë gjithë ditës. Në një pjesë të mirë të zonës malore, do ketë reshje dëbore.

Mbrëmja përmirëson kushtet e motit, duke bërë që herë pas here të kemi intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -1°C në 14°C.

Era do fryjë e fortë paradite, por intesiteti i saj ulët gjatë pasdites me shpejtësi deri 50-55 km/h nga drejtimi Jugor, duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...