E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

shendetesi

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Bollino: Shëndetësia në Shqipëri është falas, problemi janë mjekët e korruptuar

Analisti Carlo Bollino thotë se në Shqipëri shëndetësia është falas, dhe sipas tij problem është korrupsioni i mjekëve. I ftuar në Open, ai tha se...

Shëndetësia, PD: Shqiptarët paguajnë dyfish prej koncensioneve

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka hedhur akuza në drejtim të qeverisë, pasi thotë se qytetarët paguajnë dyfish shërbimin shëndetësor. Sipas tij, shqiptarët paguajnë më...

Dyfishohen pagesat për koncesionet vitin e ardhshëm, 120 mln euro

Buxheti i shtetit pritet të paguajë 14.5 miliardë lekë vitin e ardhshëm (gati 120 mln euro) për pagesat për 13 kontrata koncesionare aktive, sipas...

Shqipëria, vendi me financimet më të ulëta në sektorin e shëndetësisë

Teksa e gjithë bota është mbërthyer nga emergjenca shëndetësore për shkak të koronavirusit, Ballkani dhe veçanërisht Shqipëria po përballen me kapacitete të dobëta në...

Situatë shqetësuese në Kosovë! Shëndetësia drejt kolapsit

Situata në Kosovë si pasojë e pandemisë paraqitet shqetësuese! Alarmin e ka ngritur edhe kryeministri Avdullah Hoti i cili bëri me dije se aktualisht janë...

Shqipërisë i duhen 7 miliardë euro në shëndetësi dhe infrastrukturë

Pandemia Covid ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë investime në sektorin e shëndetësisë dhe në infrastrukturë. Duke analizuar planin e rimëkëmbjes nga Bashkimi...

Dita Botërore e Shëndetit/ Manastirliu: Falenderoj nga zemra të gjithë mantelbardhët

Në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shprehur publikisht mirënjohjen e saj për të gjithë mjekët dhe infermierët. “Një...

“Parashikohen 7,000 deri në 20,000 viktima në Britani”

Sekretari britanik për Shëndetësi, Matt Hancock, nuk ka përjashtuar mundësinë e ndalimit të stërvitjeve në ambiente të hapura, nëse njerëzit nuk respektojnë masat e...

“Duhet të përgatitemi për variantin më të keq”, flet ish-ministri i Shëndetësisë

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu në një lidhje Skype për “News24”, deklaroi se Shqipëria duhet të përgatitet për variantin më të keq. Shehu theksoi se...

Të fundit

Mbi 60% e rusëve nuk duan Sputnik V, e konsiderojnë Covid-in si armë biologjike

Pothuajse dy të tretat e rusëve nuk janë të gatshëm të marrin vaksinën Sputnik V të Rusisë dhe rreth i njëjti numër beson se...

75 mln euro humbje/ Skuadra italiane heq dorë nga ndërtimi i stadiumit të ri

Gjatë mbylljes së bilancit për vitin 2020, bordi i drejtorëve të Romës njoftoi se ata nuk do të shkojnë më përpara me projektin për...

Meta: Kush prek votën dhe provokon sovranin, do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim pune me përfaqësues të Shoqatës “Durrësi Autokton”. Kreu i Shtetit u njoh me përpjekjet e kësaj...

Sfidat e mëdha që ka përpara qeveria e Albin Kurtit

Nga: Bruna Celic “Center for European Policy Analysis” Që kur Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, ajo ka mbajtur 6 palë...

Tenderi i ushqimeve, SPAK merr të pandehur 3 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes,...