E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

shemben

Durrës/ Këshilli Bashkiak vendos për shembjen e 12 pallateve

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka marrë sot vendimin për të shembur 12 pallate, të cilat rezultojnë të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Pallatet që...

VIDEO/ Shemben dy diga në Michigan, rreth 10 mijë banorë evakuohen nga rreziku i përmbytjeve

Shirat e dendur kanë bërë që dy diga në Michigan të SHBA-ve të shemben, duke shkaktuar përmbytje në vend. Për pasojë, rreth 10,000 banorë...

Nuk respektuan rregullat e izolimit, autoritetet shembin 2 hotele dhe arrestojnë menaxherët

Autoritetet nigeriane kanë shkatërruar dy hotele në zonën jugore të Rivers, me arsyetimin se kanë thyer rregullat e izolimit duke i mbajtur ato të...

Dëmet e tërmetit, ku ndodhen 115 pallatet që do shemben

Tërmeti i muajit nëntor dëmet më të mëdha të llogaritura në vlera monetare i shkaktoi në qytetet kryesore të vendit, Tirana dhe Durrësi. Shifrat...

Miratohet shembja e 7 pallateve të dëmtuara nga tërmeti në Kurbin

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar ditën e sotme shembjen e 7 pallateve që pësuan dëmtime nga tërmeti që goditi vendin në 26 nëntor. Pas...

Vendimi/ 10 godina në Institutin e Kamzës do shemben

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur ditën e sotme se 10 godina në Institutin e Kamzës do të shemben pasi paraqesin rrezik për njerëzit...

Shemben dy banesa të tjera në Astir, IKMT publikon pamjet e aksionit

Mëngjesin e sotëm Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur dy banesa të tjera në zonën e Astirit. Raportohet se zona është blinduar nga...

Shemben shkëmbinjtë në Theth, bllokohet rruga

Disa prej shkëmbinjve të Thethit janë shembur ditën e sotme. Copat e gurëve kanë sjellë bllokimin e rrugës. “Oranews” ka publikuar pamje nga Thethi, ku një...

(Video) Gurët shemben mbi makinë, por ndodh mrekullia

Një makinë e cila po lëvizte nëpër një zonë malore në Kinë, për pak sa nuk ka përfunduar në lumë. Kamera e sigurisë e vendosur...

Vasili: 40 goditje tërmeti nuk shembën Teatrin, por ministria gati të rrëzohet

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se tërmetet e ditës së sotme nuk arritën të shembin godinën e Teatrit Kombëtar, por...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...