E diel, 29 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

serbe

E krahasuan me serbe, ja si reagon Hygerta Sako (FOTO)

Moderatorja e Rubrikës Sportive, Hygerta Sako po kalon një rini të dytë! Format e Hygertës do t’i kishte zili çdo vajzë.   View this post on...

“Prindërit e Skënderbeut ishin serbë”, Abazoviç kërkon falje publike

Politikani shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, ka kërkuar falje publike për deklaratën e bërë më parë se nëna dhe babai i Skënderbeut...

Tërbohen serbët, këngëtarja e njohur nuk e mohon: Po jam shqiptare

Këngëtarja e njohur në Serbi, Edita Aradinovic, ka provokuar keq fansat e saj së fundmi, me anë të një InstaStory. Ajo është pyetur nga një...

Qeveria Hoti lejoi zgjedhjet serbe në Kosovë, vjen reagimi i Albin Kurtit

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve serbe edhe në Kosovë. Përmes një postimi në Twitter, Kurti thotë se zgjedhjet...

Tre serbë humbin jetën në mënyrë misterioze në Kosovë

Koordinatori i Listës Serbe për komunën e Vushtrisë, Milan Kostiç bën me dije se dy vëllezër serbë janë gjetur të vdekur në fshatin Preluzhë. Trupat...

Maskoheshin si sheikë duke mashtruar njerëzit, arrestohen 4 serbë në Itali

Policia italiane ka arrestuar 4 serbë, pasi akuzohen për mashtrim në këmbimin e monedhave dhe shpërndarjen e shënimeve të falsifikuara. Sipas mediave italiane, të arrestuarit...

Zbuloni si ia urojnë serbët e Kosovës ditëlindjen Vuçiç-it

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ditën e sotme feston ditëlindjen dhe mbush plot 50 vjeç. Në kuadër të ditëlindjes së Vuçiç, një grup qytetarësh serbë...

Meta: UDB-ja serbe do të më shkarkojë

Presidenti Ilir Meta në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” deklaroi se shkarkimi i tij synohet me porosi të UDB-së serbe. "UDB-ja serbe do të më...

Albin Kurti: Do të ulem në tavolinë me serbët, edhe pa na kërkuar falje

Kryeministri aktual i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se do të ulet në tavolinë me serbët. “Do të ulem në tavolinë me serbët, edhe pa...

Njihuni me kushtet e kryeministres serbe për Albin Kurtin

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabić i ka vënë disa kushte kryeministrit të ri të Kosovës Albin Kurtit. Ajo ka deklaruar se është e gatshme që...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...