E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

”Kosova është Shqipëri”/ Tifozët shqiptarë përplasen me ata serb në Australi

Një përplasje ka ndodhurë mes disa tifozëve shqiptar dhe atyre serb në ndeshjen e Kategorisë së tretë në Australi, midis  White Eagles dhe North Sunshine.

Mësohet se tifozë të dyja grupimeve u përplasën së bashku, pasi shqiptarët kanë brohoritur “Kosova është Shqipëri” dhe më pas ata janë sulmuar nga disa serbë.

Nga kjo përleshje, është plagosur rëndë një tifoz serb, teksa ka pasur disa të lënduar lehtë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në makinat në parkingun e klubit.

Situata u qetësua falë ndërhyrjes së policisë australiane dhe tashmë pritet një reagim nga Federata e Futbollit të Australisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....