E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Rama: Të votosh Kryemadhin është si të ngrihen Rilindasit nga varri

Kryeministri Edi Rama, ka ironizuar kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi pasi u shpreh se vota për të, është si të ngresh Rilindasit nga varri.

Nga Elbasani, ku zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste, Rama bëri apel që të votohet ministrja e Arsimit, Evis Kushi e cila kandidon e para në këtë qark.

Edi Rama: “Kalaja e Elbasani një nga magnetet më të fuqishme të turizmit, jo vetme në Elbasan, por për të gjithë Shqipërinë. Elbasani ka mundësi që të zgjedhje një skuadër që është krijuar për Elbasanin, jo njerëz që i kemi sjellë nga Tirana për të marrë vota, qershinë mbi tortë e kemi marrë nga Kalaja, Evis Kushin. Duke votuar Evisin votojnë për fëmijët e tyre që nuk kanë të drejtë vote. PD si aeroplan pa bisht, më tregoni 1 tullë që bëri për Elbasanin, apo një shkollë që ndërtoi. Të votosh për Monika Kryemadhin është të ngresh nga varri të gjithë Rilindasit, duhet të ndihmojmë Ilir Metën të kthehet në shtëpi.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....