E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

FOTO/ Shpërthejnë serbët: Anxhela Peristeri po provokon në “Eurovision”

Shqiponja dykrenare e bërë nga Anxhela Peristeri në një nga daljet e saj para paraqitjes në “Eurovision” , ka shkaktuar rebelimin e serbëve.

Tejet të indinjuar me gjestin nga ana e këngëtares shqiptare, i kanë dedikuar një artikull, dhe sipas “Novosti-t”, ky veprim është cilësuar si provokim. Media serbe e ka hapur artikullin duke thënë se një skandal i madh po ndodh në Eurovision, ku nga ana e këngëtares është bërë simboli i Shqipërisë së Madhe.

“Skandal në Eurovision: Simboli i Shqipërisë së Madhe, një provokim i turpshëm para gazetarëve”, ishte titulli i medias serbe.

Në artikullin e “Novosti-t” thuhet se në prag të mbajtjes së natës gjysmëfinale të “Eurovisionit”, ndodhi një skandal.

“Përfaqësuesja e Shqipërisë, Anxhela Peristeri dhe bashkëpunëtori i saj dolën para shtypit, dhe treguan simbolin e Shqipërisë së Madhe, të ashtuquajturën “shqiponja dykrenare” në mënyrën shqiptare. Ju kujtojmë se “Eurovision”, në parim ndalon promovimin politik në veprimtarinë e saj”, thuhet ndër të tjera në artikull.

Anxhela Peristeri do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Anxhela do të ngjitet në skenën e madhe të “Eurovision” në natën e dytë, në datë 20 maj dhe do të jetë e 11-ta në radhë për të kënduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...