E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Sekuestrohen 1 milion paund në portin e Durrësit

Një milion paund janë sekuestruar mesditën e sotme në Portin e Durrësit. Mësohet se paratë janë gjetur brenda një furgoni, i cili ishte nisur nga Anglia me destinacion qytetin bregdetar.

Sasia e konsiderueshme u zbulua gjatë një kontrolli rutinë në port, teksa paratë ishin fshehur në shasinë e mjetit.

Furgoni ka arritur në port me tragetin e Ankonës rreth orës 12:00 dhe ndalimi i tij është bërë pas një kontrolli rutinë nga policia rreth orës 13:00.

Policia e Durrësit ka ndaluar shoferin e furgonit, por nuk ka dhënë detaje në lidhje me operacionin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta dekreton zgjedhjet pas takimit me Ballën, nuk “pyet” Bashën e Kryemadhin

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka nxjerrë dekretin ku në 6 mars në 6 Bashki të vendit do të zhvillohen zgjedhje të pjesshme vendore. Në...

Një zgjidhje për opozitën!

Nga: Lutfi Dervishi Zhvillimet e sotme në opozitë kanë brengosur jo vetëm anëtarët, simpatizantët dhe votuesit e opozitës, por mbi të gjitha kryeministrin e vendit!...

Biden parashikon se Rusia ‘do të hyjë’ në Ukrainë. Gati për luftë?

Presidenti Joe Biden, të mërkurën parashikoi se Rusia "do të zhvendoset" në Ukrainë, duke përmendur shqetësimet ekzistenciale të presidentit të vendit, Vladimir Putin, edhe...

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...